Český Unicorn dodá švédskému Göteborgu svou platformu ChargeUp pro řízení nabíjení elektrických vozidel

Česká společnost Unicorn podepsala se společností Göteborg Energi smlouvu na dodávku platformy pro řízení nabíjení elektroautomobilů ve švédském městě Göteborg.

Unicorn ve výběrovém řízení zvítězil se svým cloudovým řešením ChargeUp, které začne sloužit od září 2021. Unicorn tím potvrzuje roli jednoho z hlavních hráčů v oblasti infrastruktury pro e-mobilitu v Evropě.
foto: Unicorn

ChargeUp je komplexní softwarová služba, která společnosti Göteborg Energi umožní připojení cca 1 500 veřejných i soukromých nabíjecích stanic pro elektromobily, které se nachází ve městě Göteborg.

Göteborg je co do počtu obyvatel (cca 580 000) srovnatelný s např. Plzeňským krajem, počet nabíjecích stanic na území druhého největšího švédského města pak cca odpovídá aktuálnímu počtu nabíjecích bodů na území celé České republiky.

Operátoři Göteborg Energi budou mít dokonalý přehled o všech připojených stanicích a jejich aktuální situaci. Majitelé a uživatelé elektromobilů pak budou svá auta nabíjet (a platit za nabíjení) s využitím mobilní aplikace ChargeUp „oblečené“ do barev a motivů města Göteborg.

„Cílem Göteborg Energi bylo získat jednotnou platformu pro kontrolu a řízení naší veřejné nabíjecí sítě, ale i dalších nabíjecích stanic ve městě. Současně chceme mít systém otevřený s možností kdykoli připojit další dobíjecí body. Věříme, že jednotnou mobilní aplikací zjednodušíme našim spoluobčanům nabíjení vozidel a přispějeme k rozvoji elektrifikovaného dopravního systému v Göteborgu,“ říká Roger Sundemo, obchodní manažer pro obchod s elektřinou a plynem ve společnosti Göteborg Energi.

Úkolem Unicornu bude také vyškolit pracovníky „první linie podpory“ společnosti Göteborg Energi, kteří budou schopni systém samostatně obsluhovat, řešit nečekané situace a poskytovat zákaznickou podporu uživatelům. V případě potřeby větších systémových zásahů bude k dispozici brněnské call centrum Unicornu, které funguje v režimu 24/7.

„Chytré a efektivní nabíjení elektrických aut přispívá k úsporám elektřiny, které se tak vyrábí méně. Jde o náš malý příspěvek k celospolečenskému dekarbonizačnímu procesu. Díky naší flexibilitě a zkušenostem s elektromobilitou můžeme nabídnout toto řešení komukoli po celém světě,“ říká Jan Konrád, Chief Commercial Officer ve společnosti Unicorn Systems.​

tisková zpráva

Čtyři komentáře u “Český Unicorn dodá švédskému Göteborgu svou platformu ChargeUp pro řízení nabíjení elektrických vozidel”

  1. To je tak hezký, když to není o tom, že jsme pro někoho
    To je tak hezký, když to není o tom, že jsme pro někoho jen montovna, ale dodáváme komplexní řešení řízení nějakého systému. Nedivím se, že je to Brno, trochu se nám tu vytváří vědecko-technologické centrum republiky. A i kdyby ne, tak to o sobě psát budem. 😛

Napsat komentář