Český tým vyvíjí malý tříkolový elektromobil Beko e-City s dojezdem až 250 km

Jan Horčík - 25 Červenec 2019

Beko e-City studie malého, tříkolového, městského vozidla na elektrický pohon, které vynikne, jak úsporou místa v městském provozu, tak při parkování kolmo k zaparkovaným automobilům.auto elektromobil tříkolka Beko e-city

Model E-CITY je nyní pouze ve formě studie, projekt bude ale i nadále pokračovat ve vývoji.
foto: Beko

E-CITY je osmiměsíční vývojový projekt malého tříkolového městského elektrického vozu společnosti BEKO Engineering, spol. s.r.o. (Česká republika). Jedná se o dvoumístné vozidlo, které v jednom představuje moderní design a praktičnost.

Unikátní design tříkolového vozidla má v přeplněných městech mnoho výhod, z nichž nejdůležitější jsou cenová dostupnost a jeho duální design, z nichž jedno je také pro teenagery od 15 let.

Se stárnutím světové populace je nutné přizpůsobení seniorům a osobám s omezenou hybností, kterým by pak mohlo vyhovovat i snadné nastupování, jelikož podlaha vozu je nízko položená a rovná. Koncept vozidla, který jak úsporou místa v městském provozu, tak při parkováni kolmo k zaparkovaným automobilům.

Beko E-CITY

Beko E-CITY
foto: Beko

Dojezd na jedno nabití je až 220 km. Lze předpokládat, že v městském provozu dosáhne 250 km. Do plné kapacity se sice baterie nabíjejí až 5 hodin, ale již po několika desítkách minut je E-CITY připraven k další jízdě.

"Spolu s příchodem E-CITY počítáme, že bude vytvořena speciální distribuční síť, která nabídne možnost výměny prázdných baterií za plně nabité," říká Ing. Radek Mička, designér projektu E-CITY.

Specifikace elektrické tříkolky Beko e-City

Specifikace elektrické tříkolky Beko e-City
foto: Beko

Díky technickým parametrům E-CITY může cestující přepravovat i nějaký náklad. Za předpokladu, že nepřekračuje nejvyšší přípustné zatížení 150 kg. Jde proto podle Mičky o ideální vozidlo např. pro majitele malých podniků, kurýry, carsharing, nebo rychlé občerstvení.

BEKO E-CITY

BEKO E-CITY
foto: Beko

Beko E-CITY

Beko E-CITY
foto: Beko
vlastní
Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele Franta Koudelka STS CHvojkovice Brod

V(elorex) XT 2 QUADRO 3kW vč. plné výbavy (1ks lithiová baterie 72V 84Ah) 247.990,- vč. DPH

Velikost: V 1450 mm / D 2260 mm / Š 1180 mm
Rychlost: do 45 km/h
Dojezd: do 60 km
Motor: 3kW
Počet míst: 2
Hmotnost bez baterie: 304 kg
Bezklíčové startování
Kategorie vozidla: L6e řízení od 15 let

https://vxt.cz/vxt-2/

https://www.youtube.com/watch?v=duu6RLDar_A

---

Za klima/Sněhuláky/GRÉTU/GrínDojčUWH/EX-REB/TESLU a BD ;) ČEZKO země zaprodaná, ropáků autopopelnic plná, žlutým svinstvem oplývající ;) Zpátečníky Zaprděnce a čuchače fosilního fetu budoucnost nemiluje, kdo nejde s dobou jako by DEBYL ;) 1.liga MISTŘI: Kuk/Saman/Švarc 5.kolona ROPÁCI: runner42

Dobrý den,
děkujeme za všechny Vaše reakce, ani jsme nečekali, že to vzbudí tolik
emocí. E-CITY byl a je pouze interní designový koncept, který z původního nápadu vzešel až to reálné makety. Právě proto, co jsme byli schopni během tak krátké doby a ve volném čase vytvořit, jsme se to rozhodli ukázat veřejnosti. Vozítko vznikalo v naší režii a jak je již víše zmíněno, ve volném čase našich šikovných designérů a konstruktérů. Jedná se pouze o jejich představu možných vozů budoucnosti a s nasazením do reálného provozu jsme v tuto chvíli nepočítali. Z tohoto důvodu pro nás nebylo až tak důležité splnit přesné technické požadavky, které jsou běžně vyžadovány. Mnoho Vašich dotazů bylo směřováno k ceně vozidla, tu Vám v tuto chvíli bohužel nedokážeme říci, právě proto, že se zatím jedná pouze o koncept. Doufáme, že se nám podařilo vysvětlit většinu Vašich dotazů, pokud však zjistíte, že Vás ještě něco zajímá neváhejte se na nás obrátit, rádi odpovíme.
S pozdravem, Radek Mička, BEKO Engineering

Moc pěkný projekt, je vidět, že máte šikovný lidi. Držím palce a třeba jednou uvidíme něco od vás i na silnici!

Obrázek uživatele Anonym123

ľudia (nielen starí!) nepotrebujú "zníženú podlahu", ale vyššie sedadlo - do vozidla sa nenastupuje,ale NASADÁ! takže vysko sedadlo voči vozovke, veľké dvere niečo ako dvojdverové, resp, i3, resp. posuv sedadla vzad pri otvorení dverí.
ďalej - ak je vozidielko vzhľadm na popísané vysoké a úzke, je problém so stabilitou - prevod volantu vzhľadom k "rejdu" by mal byť závislý od rýchlosti pohybu.
a tak ďalej, a tak podobne.

asi tak nějak...
Je tam výhoda, jak se zmiňuje v článku, možnost kolmého parkování a relativně jednoduchá výroba.
Kvůli tomu si ale auto nikdo nekoupí. Lidi potřebují universální auto, kterým odvezou děti do školky, pak na kroužky, pak práce a nákupy atd - toto je cca 90% všech cest většiny lidí a zbytek je dovolená, služebky atd. tzn. delší cesty - ukazují nám to denně v provozu velká SUV motající se po městech. Senior se do toho taky nenaskládá, jak uvádíte výše.
Výměna baterií prázdná za plnou je taky nesmysl - ukázal to i pokus s R-Fluence / nikdo nedá svou baterii za cizí a neznámou navíc s nutností platit nesmyslné paušály, které posouvají ekonomiku takového provozu za hranici dieselu.. i kdyby se to technologicky zvládlo.
Docela by mě zajímalo, kdo takový projekt platí... :)

---

cca 240tis km na elektřinu - www.qauto.cz

Obrázek uživatele Anonym123

univerzálne auto je niečo, v čo ľudia veria ako svätý grál. v skutočnosti si kupujú auto, ktorým reálne nemôžu pôokryť svoje nároky. chceli by odviezť trojizbový byt a rovnako sa zastaviť pri červenom koberci (stačia vary); chcú ťahať príves s cementom a mať športiak.
mydnes potrebujema auto, ktoré nás odvezie z okraja mesta tam, kam chceme (už nie k moru, horám. ak by fungovala MHD, tak ho nepotrebujeme vôbec. a už ani náhodou univerzálne.

ps - dnes som vypĺňal dotazník o vw a škode. boli tam aj iné spomenuté, ale smiešne otázky - či sú inovatívne, či pokrokové, či technologický vrchol, či sa "pripoja", či lídri v elektromobilite, ... smial som sa a spomínal, ako pred pár rokmi sa pýtali kedy by som sikúpil koncernový výrobok. iba ak párky, aj keď už vtedy, keď o "gate" nebolo chýru - ak by vás vo vašom meste nepustili do centra, vykúpime ho a PREDÁME iné!

Dobrý den, děkujeme za názor. Jedná se stále o koncept designu, který představuje jiné možnosti dopravy, samozřejmě, že se nejedná o sériové provedení vozu. :) Hezký den a vždy šťastnou cestu Radek Mička/ BEKO Engineering.

Obrázek uživatele Franta Koudelka STS CHvojkovice Brod

chce to 4ři kola pro pocit bezpečí ;) jako smart ale levnější. A o výměně baterek snil i Elon a je to voničem, naprosto zbytečné ;)

---

Za klima/Sněhuláky/GRÉTU/GrínDojčUWH/EX-REB/TESLU a BD ;) ČEZKO země zaprodaná, ropáků autopopelnic plná, žlutým svinstvem oplývající ;) Zpátečníky Zaprděnce a čuchače fosilního fetu budoucnost nemiluje, kdo nejde s dobou jako by DEBYL ;) 1.liga MISTŘI: Kuk/Saman/Švarc 5.kolona ROPÁCI: runner42

Obrázek uživatele Kuk

off
Bankrotář Fisker slibuje hodně levný SUV. Zřejmě ílonův model, naláká davy na nízkou cenu, ale přijde s ní až později. Nedřív nabídne dražší varianty.
https://electrek.co/2019/07/24/fisker-electric-suv-picture/

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Mě spíš šokovali ty hodnoty ohledně baterie a nabíjení.
Ještě bych rozdýchal dojezd na jedno nabití 600 mil - cca 805km, ale totálně mě odrovnala informace - doba nabíjení "méně než 1 minuta". Jsem bytostně přesvědčen, že se jedná o chybu - podle mne tam mělo být 100 minut, nebo v lepším případě 1 hodina a ne minuta.
Chápu, že chce používat Muskův model slíbit do roka zlatý prase, a po 18ti měsících dodat pozlacený z bronzu, a po třech letech sice ze zlata, ale malé selátko. Jenže i tato strategie chce rozum - musí to být uvěřitelné.
SUV s dojezdem 805 km na jedno minutové nabíjení s cenou okolo 40k USD - to je prostě víc než neuvěřitelné. Osobně to považuji za poslední výkřik v předsmrtné křeči.

PS: ovšem byla by bomba kdyby se tomu nějak zásadně přiblížil. Řekněme ve všech parametrech být o 10% horší, tak stejně totálně zbourá trh.

---

Nevlastním - používám - ZhiDo D2S a JAC iEV7S2
Vyhlížím - NISSAN e-NV200 Evalia - Tekna - 40 kWh
FVE - 6,4 kWp + bat 9,6 kWh
---------------------------------------------------------------
Nejsou dobrá a špatná auta - jsou jen vhodná a nevhodná.
------------------------------------------------- ...

Proč tříkolový?

---

Tony

Má to několik konstrukčních výhod, a jednu obrovskou nevýhodu. Pokud dáte motor rovnou do toho singl kola, tak
1) Neřešíte kam s motorem
2) Neřešíte přetáčivost a nedotáčivost (nebo chcete-li úhlovou rychlost) vnitřního a vnějšího kola v zatáčce.

ergo

ad 1) konstrukce nemusí splňovat pevnostní charakteristiky aby urdžela motor při náběhu, plus ušetříte dost místa.
ad 2) nejsou potřeba žádné poloosy, diferáky, převody atd... mnohem méně součástek = mnohem jednodušší a tedy efektivnější konstrukce.

Ovšem je tu i druhá strana mince. Motor v kole je tzv. neodpružená hmotnost a s jejím nárůstem jsou vždy problémy zejména je-li (a to u nás je vždy) nekvalitní cesta. Pokud tam mají (a teď tipuji) třeba 10kw BLDC motor tak váží něco okolo 30ti kg. A když vám takových neodpružených 30 kg vletí v 50ti kilometrové rychlosti do díry v silnici... no bude to pěkná šlupka - jestli to vůbec nějak ustojí.

---

Nevlastním - používám - ZhiDo D2S a JAC iEV7S2
Vyhlížím - NISSAN e-NV200 Evalia - Tekna - 40 kWh
FVE - 6,4 kWp + bat 9,6 kWh
---------------------------------------------------------------
Nejsou dobrá a špatná auta - jsou jen vhodná a nevhodná.
------------------------------------------------- ...

Obrázek uživatele Franta Koudelka STS CHvojkovice Brod

- motor v kole se neosvědčil, zbyteč
- a když prdne zadní guma (pokud to nebude nejnovější bezdušový mišelin ;)... tak to pude do příkopa :)
- přetáčivost a nedotáčivost ?? todle není formule 1 ani bmw to nebude jezdit snad ani 90 tak jaký přetáčivost a nedotáčivost?? ;)

---

Za klima/Sněhuláky/GRÉTU/GrínDojčUWH/EX-REB/TESLU a BD ;) ČEZKO země zaprodaná, ropáků autopopelnic plná, žlutým svinstvem oplývající ;) Zpátečníky Zaprděnce a čuchače fosilního fetu budoucnost nemiluje, kdo nejde s dobou jako by DEBYL ;) 1.liga MISTŘI: Kuk/Saman/Švarc 5.kolona ROPÁCI: runner42

Přetáčivostí a nedotáčivostí vnitřního a vnějšího kola jsem chtěl vyjádřit úhlovou rychlost. A ta se u dvou spojených kol projevuje vždy nezávisle na rychlosti celé soustavy.

---

Nevlastním - používám - ZhiDo D2S a JAC iEV7S2
Vyhlížím - NISSAN e-NV200 Evalia - Tekna - 40 kWh
FVE - 6,4 kWp + bat 9,6 kWh
---------------------------------------------------------------
Nejsou dobrá a špatná auta - jsou jen vhodná a nevhodná.
------------------------------------------------- ...

Obrázek uživatele Franta Koudelka STS CHvojkovice Brod

vždy nezávisle na rychlosti celé soustavy?? tak to se mě nezdá, při jízdě 40 kmh kerý ta kára sotva dá v jakýkoli dnešní káře leda tlačíš značky vočima než abys dumal jesi vytočíš zatáčku vlivem Přetáčivosti či nedotáčivosti poloos ;))

---

Za klima/Sněhuláky/GRÉTU/GrínDojčUWH/EX-REB/TESLU a BD ;) ČEZKO země zaprodaná, ropáků autopopelnic plná, žlutým svinstvem oplývající ;) Zpátečníky Zaprděnce a čuchače fosilního fetu budoucnost nemiluje, kdo nejde s dobou jako by DEBYL ;) 1.liga MISTŘI: Kuk/Saman/Švarc 5.kolona ROPÁCI: runner42

Tak jinak. Když mám spojená dvě kola osou, nebo dvěma poloosami, tak musím vyřešit, že při zatáčení vnitřní kolo opisuje kratší dráhu, a vnější opisuje delší, nehledě na to jak rychle. Jde o to, jakou vzdálenost ujedou ta kola za stejný čas.
Buď má za A) diferenciál, a nebo za B) dvě nezávislá kola.
Která z variant je asi tak konstrukčně jednodušší?

---

Nevlastním - používám - ZhiDo D2S a JAC iEV7S2
Vyhlížím - NISSAN e-NV200 Evalia - Tekna - 40 kWh
FVE - 6,4 kWp + bat 9,6 kWh
---------------------------------------------------------------
Nejsou dobrá a špatná auta - jsou jen vhodná a nevhodná.
------------------------------------------------- ...

Obrázek uživatele Franta Koudelka STS CHvojkovice Brod

diferák už asi 70 let ;)

---

Za klima/Sněhuláky/GRÉTU/GrínDojčUWH/EX-REB/TESLU a BD ;) ČEZKO země zaprodaná, ropáků autopopelnic plná, žlutým svinstvem oplývající ;) Zpátečníky Zaprděnce a čuchače fosilního fetu budoucnost nemiluje, kdo nejde s dobou jako by DEBYL ;) 1.liga MISTŘI: Kuk/Saman/Švarc 5.kolona ROPÁCI: runner42

Obrázek uživatele Anonym123

čas od času sa spomína motor priamo v kolese a to aj pri verzii 4*4 - to by mali aj "elektronický" diferenciál?

Neznám takový koncept, ale je to asi nejpravděpodobnější. Rozhodně mi přijde snažší to řešit elektronicky než mechanicky.
Vlastně by to nemuselo být o moc složitější než třeba DRON. Ten má taky 4 samostatně řízené elektrické motory.
Jen nevím pro jaké by to bylo použitelné auto. Pokud Vím (ale netvrdím, že neexistuje silnější, jen o něm nevím) je běžně pro BLDC motory v kolech hraniční výkon cca 8kw - a za určitých podmínek jej lze dlouhodobě přetěžovat na výkon 10kw. Jak jsem psal, já silnější neznám.
Tudíž i kdyby byl motor ve všech kolech, tak máte k dispozici max 40kw výkonu. Pro EV je to dost (náš Peugeot Ion má 35kw a jezdní naprosto normálně), ale přece jen mi přijde zvláštní dělat AWD s výkonem 40kw, respektive je to takové divné spojení. Čtyřkolky bývají obvykle určeny do terénu či obtížně sjízdná místa, proto se u nich předpokládá i velký výkon.

---

Nevlastním - používám - ZhiDo D2S a JAC iEV7S2
Vyhlížím - NISSAN e-NV200 Evalia - Tekna - 40 kWh
FVE - 6,4 kWp + bat 9,6 kWh
---------------------------------------------------------------
Nejsou dobrá a špatná auta - jsou jen vhodná a nevhodná.
------------------------------------------------- ...

Obrázek uživatele Anonym123

tá prbvá veta ma zmiatla, myslel som , že som napísal hlúposť, tak som hľadal ... najprv niekoľko sk článkov z rôznych rokov, evidentne ctrl c/v, ale na tesle to bolo síce apríl, ale 9. :-)
https://www.teslamagazin.sk/elektromotory-integrovane-do-kolies/

a máme aj mestečko, kam malá štvorkolkla je viac ako vhodná - banská štiavnica :-)

Schválně jsem se na to tak zeptal, že někdo na to zareaguje.
Ale myslím si, že hlavně je to asi kvůli diferenciálu ten vychází draho.
Někdo tady psal, že se díře u tak malého vozidla nevyhne tak by byl
ten motor stále rozbitý.
Jinak děkuji za rozumnou odpověď.

---

Tony

V budoucnu budou auta snad obecně inteligetnější než lidi a bude to dobře.

Obrázek uživatele Kuk

Už je tu jednomístné Solo
https://electrameccanica.com/solo/

nebo dvoumístný Sondor za slibovaných 10 000 $
https://sondors.network/?fbclid=IwAR20CoML3gef8VSIoFKoGiuqEO9McSt9wRW36f6fWAFqSWHhMlOPQ8ksRx4

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

OFF
Praha plánuje vybudovat 5000 nabíječek pro elektromobily do 10 let, budou v pouličních lampách
Zdroj: https://www.lidovky.cz/byznys/doprava/praha-planuje-vybudovat-5000-nabijecek-pro-elektromobil-do-10-let-budou-na-poulicnich-lampach.A190725_153859_ln-doprava_form

Obrázek uživatele M.Krupka

Chtít vybudovat je něco jiného, než je reálně vybudovat. Za deset let tam bude jiné vedení a ti budou mít jiné plány.

Obrázek uživatele Kuk

"...radní Prahy pro majetek Jan Chabr (TOP 09).
Nyní je podle Chabra v metropoli asi 250 veřejných elektronabíječek. Pražský dopravní podnik (DPP) také plánuje vypsat tendr na nákup elektrobusů a buduje pro ně infrastrukturu.

Chabr uvedl, že podle odhadů by v roce 2030 mělo být v republice cca 500 000 až 700 000 elektromobilů a dá se předpokládat, že nejméně pětina z nich bude jezdit v Praze. Město proto podle něj musí začít s budováním dostatečné nabíjecí infrastruktury."

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Obrázek uživatele Kuk

_

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Obrázek uživatele Franta Koudelka STS CHvojkovice Brod

Od 1. července 2019 platí nařízení Evropské unie o povinnosti mít u nově homologovaných aut/bus s hybridním nebo elektrickým pohonem výstražný akustický systém AVAS (Acoustic Vehicle Alerting System) jehož cílem je ochrana ostatních účastníků silničního provozu, tedy chodců, cyklistů i ostatních automobilistů.

výstražný zvuk má auto vydávat do rychlosti 20 km/h

https://www.tyden.cz/rubriky/auta/pipani-elektromobilu-je-od-cervence-povinne_527978.html

---

Za klima/Sněhuláky/GRÉTU/GrínDojčUWH/EX-REB/TESLU a BD ;) ČEZKO země zaprodaná, ropáků autopopelnic plná, žlutým svinstvem oplývající ;) Zpátečníky Zaprděnce a čuchače fosilního fetu budoucnost nemiluje, kdo nejde s dobou jako by DEBYL ;) 1.liga MISTŘI: Kuk/Saman/Švarc 5.kolona ROPÁCI: runner42

Obrázek uživatele runner42

Jo trojkolky, na české silnice labůžo. Motorka výmoly objede, auto jde koly po stranách, ovšem trojstopé si to pěkně vychutná.

---

DISPUTO ERGO SUM.

Prymulan, rasista, xenofob, heterosexuál, trumpista, ateista, cynik, vykořisťovatel, antiEU evropan podporující referendum o setrvání v EU.

Mě to příjde velmi sympatické, super ráda bych si to koupila. Ideální na přejetí do města s dítětem...

Obrázek uživatele Kuk

Dítě bych v tom v životě nevozil, pasivní bezpečnost 0.

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Co je nebo není bezpečné, hlavně závisí na tom, CO - KAM a v JAKÉ rychlosti Vás nabouralo.
Viděl jsem fotodokumentaci nehody, kdy Volvo XC 90 chtělo odbočit na okresce doleva. Za tím Volvem byla již šňůra několika aut, kterou přesně v tu chvíli levým pruhem na plný pecky předjížděl motorkář. Řidič Volva si jej nevšiml (pokud vůbec koukl do zrcátka - mnoho řidičů těchto aut se s falešným pocitem bezpečí vyvolaným SUV autem, ani nerozhlíží, nedávají blinkry atd... - sice osobní charakterová vada řidič ne auta, ale je prostě pravdou, že tyhle auta si kupují hlavně ignoranti) - takže mu to ta motorka v plný kráse narvala přesně na dveře řidiče.
Motorkář se v poslední chvíli na motorce postavil, takže si o jeho střechu zlomil pravou lítkovou kost - auto přeletěl, a klouzal se přes 90 metrů po silnici, čímž si totálně zničil kombinézu a měl několik pěkně velkých modřin - NIC VÍC.
Řidič Volva byl na místě mrtev.

Samozřejmě statistická výjimka, ale jak říkám, jde jen o to CO - KAM a v JAKÉ rychlosti Vás trefí - nikoliv o to, v čem zrovna jedete.

---

Nevlastním - používám - ZhiDo D2S a JAC iEV7S2
Vyhlížím - NISSAN e-NV200 Evalia - Tekna - 40 kWh
FVE - 6,4 kWp + bat 9,6 kWh
---------------------------------------------------------------
Nejsou dobrá a špatná auta - jsou jen vhodná a nevhodná.
------------------------------------------------- ...

Obrázek uživatele Anonym123

CO - KAM a v JAKÉ rychlosti Vás nabouralo
a teraz treba položiť otázku - aký je dôvod, aby NIEČO NIEKAM NABÚRALO. od idiotského článku "nebezpečný v každej rýchlosti"sa výrobcovia snažia o zvyšovanie. s jednoduchým následkom - vodiči si myslia, že sú v bezpečí aj nedodržujú pravidlo správať sa na ceste tak, aby ostatní predvídali jeho konanie. vravelo sa tomu slušnosť.

Já zase vždycky říkám, že jsou chybná prohlášení, jako "nabouralo mě auto", "srazilo mě auto" atd... auto NE - správně by mělo být "naboural mě ŘIDIČ" - srazil mě ŘIDIČ atd...
Auta jsou neškodné předměty - nebezpečný je vždy uživatel. Je to jako s nožem - v dobrých rukou je to velmi šikovný nástroj do kuchyně, ve špatných...

---

Nevlastním - používám - ZhiDo D2S a JAC iEV7S2
Vyhlížím - NISSAN e-NV200 Evalia - Tekna - 40 kWh
FVE - 6,4 kWp + bat 9,6 kWh
---------------------------------------------------------------
Nejsou dobrá a špatná auta - jsou jen vhodná a nevhodná.
------------------------------------------------- ...

Obrázek uživatele Marek_

Jasně. Jenomže pokud by v tom golfovém vozíku (nejenom v tomto konkrétním) jela mamina s dítětem a udělala tu samou chybu jako řidič toho Volva, bude mrtvá taky a pravděpodobně i s dítětem :-(

Vaši poslední větu bych poupravil. Ano, záleží co, kam a v jaké rychlosti do vás najede. ALE taky záleží (a hodně) v čem zrovna jedete. Pokud srovnáte dvě STEJNÉ srážky, jednu absolvujete ve Volvu XC 90 a druhou úplně stejnou srážku absolvujete v tom golfovém vozíku, bude to sakra rozdíl.

A teď mi řekněte, ve které autě byste radši seděl?

---

Lexus GS 450h Premium

Máte pravdu, že v tomhle je srážka téměř s čímkoliv problém. Takže statická pravděpodobnost, že se do problému dostanu s tímhle, oproti pravděpodobnosti, že se do ní dostanu v autě s rámem a airbagy je úplně jiná.
Jde ale taky o to, že v městě se počítá s rychlostmi okolo 50ti km. Nikdo nečeká, že to bude plnit bezpečnostní limity ve stovce (což to ani nejede). Tudíž při těchto rychlostech by neměli být následky fatální za žádných okolností.

I když někdy stačí blebě spadnout z kola.

PS: Ano chtěl bych sedět v něčem s bezpečností Volva XC 90. Jenže když budeme stále jen navyšovat požadavky na bezpečnost - tak to skoční u toho, že jediné čim se dá jezdit je tank.

---

Nevlastním - používám - ZhiDo D2S a JAC iEV7S2
Vyhlížím - NISSAN e-NV200 Evalia - Tekna - 40 kWh
FVE - 6,4 kWp + bat 9,6 kWh
---------------------------------------------------------------
Nejsou dobrá a špatná auta - jsou jen vhodná a nevhodná.
------------------------------------------------- ...

Obrázek uživatele Radovan

Kdepak, +1, podjede to každý kamion a SUV :-)

---

BEV Peugeot Ion nový 4/2014, dnes 96 tis. km, 5/2016 2.ojetý ženě, dnes 46 tis. km (60 celkem), ekolo Agogs SilverGo 10/2013, dům FVE 3,6kWp 9/2009, ohřev vody solár Vaillant 6/2010, vlastní studna 1999, dřevodům sendvič panel 2000, permakulturní zahrada 2017, zachytávání dešťovky 880L Keter 4/2020.

Obrázek uživatele honza.t

3 kola = Nižší stabilita
Jedno kolo zadní ose poháněné u tříkolky Bude asi stabilnější v zatáčkách, než jedno kolo v předu (poháněné / tlačené)?
200 km dojezd by bylo paradní
U vozítek Pro nactileté není moc na výběr
Občas vídávám
http://www.aixam.cz/cs/3d-konfigurator?vehicule=10&moteur=4&modele=22&coloris=94

Takovejch aut už bylo a nikdy se to neujalo.
1. v koloně čekáte stejně s ostatníma.
2. je to silně nepraktický. Stejně k tomu potřebujete vlastnit ještě další auto.
3. Viz třeba twizy. Je to drahý na to jaký to má reálné využití
4. Kolmo může parkovat i Smart. A to aspoň vypadá jako auto a nechá se v tom jezdit i mimo město.

Ještě bych mohl chvilku pokračovat proč ne. Ale nějak mě nenapadá proč jo.

---

30 tis km elektricky od roku 2018

Obrázek uživatele Radovan

Přesně. Nechápu, proč to kluci vymýšlejí, když si lze rovnou vybrat https://emerze-elektro.cz/

---

BEV Peugeot Ion nový 4/2014, dnes 96 tis. km, 5/2016 2.ojetý ženě, dnes 46 tis. km (60 celkem), ekolo Agogs SilverGo 10/2013, dům FVE 3,6kWp 9/2009, ohřev vody solár Vaillant 6/2010, vlastní studna 1999, dřevodům sendvič panel 2000, permakulturní zahrada 2017, zachytávání dešťovky 880L Keter 4/2020.

Obrázek uživatele Franta Koudelka STS CHvojkovice Brod

jéa

https://vxt.cz/

---

Za klima/Sněhuláky/GRÉTU/GrínDojčUWH/EX-REB/TESLU a BD ;) ČEZKO země zaprodaná, ropáků autopopelnic plná, žlutým svinstvem oplývající ;) Zpátečníky Zaprděnce a čuchače fosilního fetu budoucnost nemiluje, kdo nejde s dobou jako by DEBYL ;) 1.liga MISTŘI: Kuk/Saman/Švarc 5.kolona ROPÁCI: runner42

Ta výměna baterek je nereálná, vozítko pěkné, ale asi se ho nedočkáme .....

Pokud to má náhon na zadní kolo tak se to na sněhu nebo na náledí třeba do kopce sotva rozjede.
Výhoda je že na zadní náhon nepotřebuje diferenciál.

---

Tony

Obrázek uživatele runner42

A jednonohýmu stačí jedna bota. Výhoda ;-)

---

DISPUTO ERGO SUM.

Prymulan, rasista, xenofob, heterosexuál, trumpista, ateista, cynik, vykořisťovatel, antiEU evropan podporující referendum o setrvání v EU.

Výhodu to má pro výrobce ten nemusí dodávat drahý diferenciál

---

Tony

Obrázek uživatele Kuk

off
Chcete mít elektrickýho Tráboše? Žádnej problém, tydle hoši vám ho předělaj ;D
https://youtu.be/er1QRisYZqc?t=1144
https://emerze-elektro.cz

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Obrázek uživatele Kuk

off
Jak si udělat z Leafu solární vozítko samo-doma. :)
https://youtu.be/Ixd-grHTtvY

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Obrázek uživatele Krueger

Tak takhle zkurv.it leefa sem jeste nevidel.. to myslel vazne, nebo si z nas delal blazny :-))))

Obrázek uživatele Marek_

Chápu to správně, že je to jednomístné přibližovadlo?

---

Lexus GS 450h Premium

Obrázek uživatele Kuk

Ne nechápeš, je to autobus. Lol
Nauč se číst, píšou že dvojmístný.

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

No doufám, že je to dvoumístné, jinak by to nebylo konkurence schopné. Již dnes se dá obdoba - dvoumístná - koupit od 100 tisíc, tak kdo by chtěl jednomístnou.

---

Nevlastním - používám - ZhiDo D2S a JAC iEV7S2
Vyhlížím - NISSAN e-NV200 Evalia - Tekna - 40 kWh
FVE - 6,4 kWp + bat 9,6 kWh
---------------------------------------------------------------
Nejsou dobrá a špatná auta - jsou jen vhodná a nevhodná.
------------------------------------------------- ...

Obrázek uživatele Marek_

Tak jsem koukal na jejich web a je tam uvedeno, že to má dvě sedačky. Akorát ta ikonka je taková, že to evokuje jednu sedačku pro dospělého a jednu pro dítě :-)

https://beko-engineering.cz/beko-e-city

---

Lexus GS 450h Premium

Obrázek uživatele Radovan

Čili totéž co už dlouhé roky Twizy nebo čínská kopie Velor Xtrike https://emerze-elektro.cz/

---

BEV Peugeot Ion nový 4/2014, dnes 96 tis. km, 5/2016 2.ojetý ženě, dnes 46 tis. km (60 celkem), ekolo Agogs SilverGo 10/2013, dům FVE 3,6kWp 9/2009, ohřev vody solár Vaillant 6/2010, vlastní studna 1999, dřevodům sendvič panel 2000, permakulturní zahrada 2017, zachytávání dešťovky 880L Keter 4/2020.

Jako hezký, ale už tu byly:
http://www.hybrid.cz/novinky/sam-svycarsky-quotvelorexquot-na-baterky
nebo třeba aktuální nabídky www.elblesk.cz, nebo www.vxt.cz a že by se toho prodávaly mraky se říct nedá.
Takže důležitá bude cena, a tu nám pan Mička pro jistotu raději nesdělil. :-)
Každopádně držím palce, každý další pokus se počítá.

---

Nevlastním - používám - ZhiDo D2S a JAC iEV7S2
Vyhlížím - NISSAN e-NV200 Evalia - Tekna - 40 kWh
FVE - 6,4 kWp + bat 9,6 kWh
---------------------------------------------------------------
Nejsou dobrá a špatná auta - jsou jen vhodná a nevhodná.
------------------------------------------------- ...

Obrázek uživatele Radovan

Nejenže byly, pořád jsou a ihned ke koupi. Počínaje drahým Twizy od Renaultu a konče právě těmi VXT. https://emerze-elektro.cz/

---

BEV Peugeot Ion nový 4/2014, dnes 96 tis. km, 5/2016 2.ojetý ženě, dnes 46 tis. km (60 celkem), ekolo Agogs SilverGo 10/2013, dům FVE 3,6kWp 9/2009, ohřev vody solár Vaillant 6/2010, vlastní studna 1999, dřevodům sendvič panel 2000, permakulturní zahrada 2017, zachytávání dešťovky 880L Keter 4/2020.

Zaujal mě ePionýr, jestli opravdu má ty parametry netuším, max. rychlost 110 km/h a dojezd přes 100 km se mi zdá neuvěřitelné.

https://emerze-elektro.cz/#e-Pion%C3%BDr

---

<_-@--°°°°°°°°°°-@-_> ☺
Kia e-Niro 64 kWh, 2000 km

Za 100 000 Kč by to šlo, jinak opět další nesmysl, tedy PR neumětelů :)

Za STO se dá koupit tak ta tříkolka od Elblesku nebo VXT. To je spíš pro študenty středních škol na dojíždění do školy, k vodě, za holkama.
Kdyby tak někdo přišel V ELEKTRICE s tímhle:
https://cs.inforandum.com/triac-electric-vehicle-balances-cost-86073
nebo tahle není špatná:
http://www.hybrid.cz/setrna-trikolka-elio-ma-uz-10-000-zajemcu

---

Nevlastním - používám - ZhiDo D2S a JAC iEV7S2
Vyhlížím - NISSAN e-NV200 Evalia - Tekna - 40 kWh
FVE - 6,4 kWp + bat 9,6 kWh
---------------------------------------------------------------
Nejsou dobrá a špatná auta - jsou jen vhodná a nevhodná.
------------------------------------------------- ...

za STO se dá koupit výkonný, bezporuchový, velký diesel se spotřeebou až 4L s výkonem 180 koní, automatickými stěrači, světly apod.

těžko si studenti budou kupovat něco nového se "závratnou" rychlostí, kam se nic nevejde, ani ta holka, když se bude chtít správně položit :)

Ale už se těším, až Tesla výrazně sníží cenu M3, protože ji převálcuje MY, tak M3 bude muset podstatně dolů, tipuju<=30000 USD rok po plné MY výrobě, časem na 25

ukážete mi to auto do 100 tisíc prosím ? S manželem jsme takové marně hledali.

je jasné z kontextu, že jde o ojeté, že? :)

Je vidět že jste velký znalec :)


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobile-station