BMW rozšiřuje svou továrnu na baterie v Číně

Jan Horčík - 28 Květen 2018

Společný podnik BMW Brilliance Automotive rozšíří v Číně kapacitu výroby baterií. Továrna přitom byla otevřena teprve před sedmi měsíci.auto začíná druhá fáze stavby továrny na baterie společného podniku BMW Brilliance Automotive (BBA) v Číně.

Začíná druhá fáze stavby továrny na baterie společného podniku BMW Brilliance Automotive (BBA) v Číně.
foto: BMW

Ve druhé fázi bude výroba baterií v továrně BMW Brilliance Automotive (BBA) podstatně rozšířena. Začne se tam s výrobou páté generace baterií BMW eDrive pro elektromobil BMW iX3.

Ten se od roku 2020 bude vyrábět v nedaleké továrně BBA Dadong. Jde o přípravu pro plně elektrickou ofenzívu BMW v Číně. V roce 2017 skupina BMW prodej elektroaut v Číně více než zdvojnásobila.

Kromě elektromobilu BMW iX3 chystá bavorská automobilka v nejbližší době také modely BMW i4 s dojezdem až 600 km a autonomní BMW iNext. Do roku 2025 plánuje BMW nabídnout 25 elektrifikovaných modelů, z toho 12 čistých elektromobilů.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele Kuk

Tak tudlectu kůlničku jako rozšířej? No tak to je bomba. Baworák tu elektrifikaci jede ve velkým :))))
https://tiresandparts.net/news/parts/bmw-brilliance-automotive-opens-battery-factory-shenyang/

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

:)))) jj pár drobných

Obrázek uživatele Josef

Expanze Modelu 3 do zbytku světa je odložena na začátek až půlku roku 2019... Jak to vidím, tak to bude reálně spíš konec roku 2019.

Ano, kvůli daňovým úlevám, které (v plné výši) skončí na konci roku. Poté naopak by měla mít přednost Evropa, takže začátek masové expanze vidím hned po prvním čtvrtletí, kdy budou úlevy už jen čtvrtinové.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

japató? v giga to vypadá celkem dobře...

marketwatch.com/Story/tesla-flies-in-new-battery-production-line-to-gigafactory-report-2018-05-25

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

finance.yahoo.com/news/exclusive-tesla-flies-battery-production-184432880.html

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Jsem na návštěvě v Shenzenu a BMW se může jít zahrabat :D Prakticky tu člověk nenarazí na ropou krmený autobus a Taxi, většina je BYD, Tesla store v každém větším nákupáku, BMW jsem tu za 3 dny snad ještě neviděl, lepší vzduch není ani u nás na venkově, podél hlavních tahů se dá i hodiny chodit nebo běhat bez pocitu že se udusím, tohle je budoucnost a čína si jí postaví sama...

určite kecáš, veď akurát dnes tu kolega postoval článok, v ktorom sa jasne dokazuje, že všetky tie EVčka zhoršujú ovzdušie v Číne :-P

http://www.auto.cz/cistsi-prostredi-diky-elektromobilum-v-cine-ovzdusi-paradoxne-znecisti-121985

No a co a tady máš zase jednu studii, která dokazuje přesný opak.

Studie jsou na 2 věci. Výsledek je vždy takový jaký chce platící zadavatel mít. Proto najdeš 10 studií, kde elektromobily jsou horší než spalováky a dalších 10 studií, kde je to opačně.

Nic naprosto nic to nedokazuje. Nebo ne. Dokazuje to ubohost lidí co se ohání studiemi. Což je asi nějaká móda v poslední době.

Ty by jsi si měl vyčistit oči, protože v tom článku, není jediný důkaz, o kterém píšeš. Jen nějaké povídačky staré babky. Není tam jediné číslo, jediný fakt, a to nemluvím ani o odkazu na zdroj té údajné studie. Proč asi?

auto.cz je největší žumpa na českém internetu o autech, co můžeš číst. Jeden příklad za všechny:

http://www.auto.cz/tesla-doplatila-na-volbu-materialu-elektromobilum-se-lamou-plastove-pedaly-108009

Nadpis: "Tesla doplatila na volbu materiálů. Elektromobilům se lámou plastové pedály!"

Z nějakého jednoho fakenews udělal ten tzv. redaktor extrapolaci na všechny elektromobily! Protože podle něj se všem elektromobilům lámou jejich plastové pedály!!!!

To že pedály se lámou i takovému Aston Martinu už na celém webu auto.cz nenajdeš:

https://www.dtest.cz/nebezpecny-vyrobek/osobni-automobil-vantage-db9-dbs-rapide-virage-zagato-one-77/8832?section=8&ft=aston+martin

Jestli nějaký článek o tom, že se Aston Martinu lámou pedály najdeš na auto.cz, tak máš u mne basu piv. :-)))

Je to jen jeden příklad neobjektivity a lží webu auto.cz za všechny. Takže odkazovat na tento web je jako kdyby jsi odkazoval na řeč homelesáka, který to vypráví novináři u piva.

Jestli věříš webu auto.cz, tak by jsi si měl vyměnit mozek.
Tak asi tak....

sorry za neskorú reakciu, ale... mám pocit, že môj pokus o vtip sa nejak stratil v preklade.

tá "štúdia" ktorú som sem postol je samozrejme presne na tej úrovni ako píšeš (povídačky starý báby, alebo mudrlanta u píva).

aj keby hneď tá "štúdia" mala pravdu, tak minimálne bola neskutočne chabo vyargumentovaná (elektromobili sú špinavšie, lebo elektrina je z uhlia... to ako vážne?)

Preto som to sem dal ako "nezvratný dôkaz".
Myslel som, že je jasné, že ide o iróniu z mojej strany.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

To víš že kecá, v celé prefektuře jsou 4 oficiální Tesla Store a stovka obchodních domů. V celé Číně je asi 36 Tesla store, skoro stejně jako v Německu, které má 26x menší rozlohu.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Byl jsem v COCO parku, MIXc a HI-tech parku, ve všech třech nákupácích TESLA je, v Hi-tech parku mají rozebraný podvozek, tak nevím, třeba jich tu není 100, ale jsou hodně slušně vidět...

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Dej fotky na web, rádi se podíváme.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

To by mne zajímalo, co s těmi lopatami tam dělají?

Obrázek uživatele Kuk

Já to vím přesně, fotěj se aby to vypadalo, že něco dělaj :D

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

kulový jako obvykle, co by se od bmw taky dalo čekat než těžký přepal a elektrosimulanten bande :))))))))))))))))))))))))))) ctrl

hybrid.cz/bmw-40-let-elektromobilu-ktere-jste-si-nemohli-koupit

kcc-hho.webnode.cz/znacka/bmw-germany-/


Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů Circontrole-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.