BMW Concept iX3 – plně elektrické SUV se představí na autosalonu v Pekingu

Šéf BMW Harald Krüger minulý měsíc ohlásil, že během letošního roku představí automobilka několik konceptů elektromobilů, které půjdou do sériové výroby.

BMW iX3 má přijít na trh v roce 2020. Do roku 2025 chce mít BMW v nabídce 25 elektrifikovaných modelů. Potvrzena je také výrobní verze konceptu iNEXT.
foto: BMW

Kromě BMW i Vision Dynamics, ze kterého se stalo BMW i4, jde také o nové plně elektrické SUV BMW iX3. To mnichovský výrobce představí světu poprvé na autosalonu v Pekingu (25.4. – 4.5.2018).

Plnohodnotné elektrické SUV BMW iX3 půjde přímo proti novinkám jako Jaguar I-Pace a Audi E-Tron Quattro. A ti všichni se zase zhlédli v americkém úspěchu jménem Tesla Model X.

Podrobnější informace k iX3 zatím k dispozici nejsou, uvidíme za dva dny. Zajímavé jsou ale spekulace o tom, že BMW se chystá zařínout nejstarší generaci elektroaut v podobě BMW i3 a BMW i8 ve prospěch nové generace elektromobilů.

Stefan Juraschek, šéf vývoje elektropohonů v BMW, v rozhovoru pro Auto News řekl, že BMW i3 i i8 byly vyvinuty jako ukázkové technologie bez ambicí je rozšiřovat v rodiny modelů.

BMW údajně zatím o nové generaci i3 stále ještě pouze uvažuje. Přitom jde o velmi úspěšný vůz, jehož prodeje celosvětově od roku 2013 už překročily 100 000 kusů.

BMW

4 Comments on “BMW Concept iX3 – plně elektrické SUV se představí na autosalonu v Pekingu”

 1. Zaříznout i3 by podle mne byla velká škoda. Je to
  Zaříznout i3 by podle mne byla velká škoda. Je to výlučné vozidlo odpovídající výlučnosti značky BMW. Žádná konfekce. A až na pár drobností povedené. Prostě jak jsem psal v testu – Malá Tesla, nejen do města. Hlavně po zvýšení kapacity baterky.

  1. Jsou to jen kašpaři. Typická ukázka dinosaurskýho
   Jsou to jen kašpaři. Typická ukázka dinosaurskýho ropáckýho myšlení.
   Pokud maj pocit že je to neohrožuje tak si nechaj inženýry hrát, ale jakmile pocejtěj ohrožení tak ty zpátečnický manažéři zardousej ať je to sebevíc progresivní. Bejt napřed se neodpouští ani v rámci značky. Jasným signálem bylo, když BMW záhy opustil celej tým co dělal tudle tu i-řadu. Ty už tehdá viděli, že u dinosaura nejmaj žádnou budoucnost. Teď už u BMW o budoucnosti jen žvaní.

Napsat komentář