Bluebird chystá elektrický náklaďák

Bluebird je jméno, které znají především fanoušci pozemních a vodních rekordů. Vytvořila je rodina Campbellů, která od roku 1911, za posledních 100 let, získala přes 30 světových rekordů v rychlosti na vodě i na zemi. Teď firma Bluebird Automotive pracuje na elektrickém náklaďáku.

Elektrický náklaďák Bluebird – testování má začít už příští měsíc!
foto: Bluebird

O výhodách elektrických nákladních aut není třeba dlouho diskutovat. Jak potvrzuje např. elektrická přestavba Renault Midlum, elektromobily pro převoz nákladů jsou tiché a nevypouštějí žádné emise, což se hodí zejména ve městech – např. brzy ráno pro rozvoz zboží v centrech.

elektromobil Bluebird - elektrický náklaďák

Skupina Bluebird, která zahrnuje hned několik firem, má samozřejmě s nejnovějšími technologiemi značné zkušenosti. Vždyť to byly právě technologie, které umožnily jezdcům Bluebirdu dosahovat světových rekordů v rychlosti.

O elektrickém náklaďáku Bluebird prozatím mnoho informací známo není. Pravděpodobně půjde o 3,5t auto, které podle zástupců Bluebird nabídne skvělý poměr cena/výkon a vynikající možnosti přepravy zboží. Jenže tohle bude hlásat kdokoliv, kdo bude připravovat elektrické nákladní auto.

elektromobil Bluebird - elektrický náklaďák

Náklaďák Bluebird má být výsledkem deseti let vývoje a výzkumu a bude se nabízet v několika různých konfiguracích. Navíc bude možné v něm také vyměňovat baterie, aby mohl být v provozu po celý den, 24 hodin.

A nakonec to nejlepší. Cena má být údajně srovnatelná s ekvivalentním dieselovým komerčním náklaďákem. Oficiálního oznámení bychom se měli dočkat už koncem tohoto měsíce, testovací jízdy mají začít během listopadu. To jsme zvědaví!

Napsat komentář