BEZ KOMENTÁŘE: létající lidé kolem dopravního letadla

Těžko se nám pro tento příspěvek vymýšlí smyslupný titulek. Na tohle se prostě musíte podívat.

To velké je Airbus A380 letecké společnosti Emirates. To malé jsou Yves Rossy a jeho parťák. Tak.
foto: Jetman Dubai

Bláznivý švýcarský vynálezce/letec Yves Rossy konečně před pár lety našel ideální místo pro svoje kousky: Dubaj. Jedině tam je dnes možné to, co „Jetman“ předvádí.

Yves Rossy léta se svým proudovým křídlem už téměř deset let. Zde jeho čtyři roky stará přednáška na TEDu:

YouTube

14 komentářů u “BEZ KOMENTÁŘE: létající lidé kolem dopravního letadla”

 1. A380 zpusobuje velke
  A380 zpusobuje velke turbulence (turbulence v úplavu/wing vortex) a i ostatni velka letadla jako Boeing 747 musi udrzovat odstup 6 mil. Je zajimave, jak tesne se muze Jetman priblizit aniz by se dostal do nicivych turbulenci. Nejsilnejsi turbulence vznikaji prave na konci kridla.

  1. Taky mne to zaujalo. Když
   Taky mne to zaujalo. Když si vzpomenu na problémy (nejen moje, ale i zkušených matadorů z repre ČR) na paraglidu na Donovalech, když se za hezkého počasí údolím protáhla slovenská vojenská stíhačka, tak nevím nevím.
   Ostatně i vrtulník Horské služby jen proletěl a přistál na protějším svahu a bince ve vzduchu jsme si „užívali“ ještě pár desítek minut poté.
   Přirovnal bych to k situaci, kdy Vás na pramičce překvapí okolo jedoucí parník nebo tlačný remorkér s nákladem.
   Ovšem při druhém a třetím sledování videa zjistíte, že borci jsou souběžně s křídly, nad nimi nebo hodně vedle letadla, takže zcela jistě mimo úplav.

  2. Pokud by se dostal s tím
   Pokud by se dostal s tím srandovním křídlem do úplavu, tak to byste viděl „tanec“. Můžete si všimnout, že moc dobře věděli, kde jsou nebezpečné zóny a si dávali velký pozor. Takové předváděčky se hodí na letecké dny a musíte mít speciální povolení, jinak je to zakázané.

Napsat komentář