Autosalon Ženeva 2013: představí se Audi A3 plug-in hybrid

Volkswagen připravuje záplavu plug-in hybridů. Jedním z nich je i plug-in hybrid, který bude k vidění už na . Z Ingolstadtu by tak měl přifrčet první hybrid do zásuvky se čtyřmi spojenými kruhy.

Audi A3 plug-in hybrid by se měl poprvé představit světu na ženevském autosalonu v březnu 2013
foto: Audi

Audi A3 plug-in hybrid bude pohánět benzinový 2.0l TFSI motor o výkonu 155 kW doplněný o 20kW elektromotor. Vše doplněno o 8kW baterii, která zajistí dojezd čistě na elektřinu až 50 km. Audi do zásuvky by tak mohlo dosahovat (papírové) spotřeby až 2 l/100 km.

Podle zatím nepotvrzených informací bude plug-in hybridní verze A3 Sportback asi o 8000 € dražší než ta klasická.

To je nemalá částka navíc, kterou budou muset zapálení technologové ze své peněženky vynaložit budou-li si chtít užívat možnosti pravidelného dobíjení.

Je zajímavé, že automobilky volí v nových plug-in hybridech raději větší baterii pro vyšší dojezd než menší, kratší dojezd, který nabízí třeba Toyota Prius plug-in hybrid (max. 25 km čistě na elektřinu). Toyota díky tomu může svůj plug-in hybrid prodávat výrazně levněji.

7 Comments on “Autosalon Ženeva 2013: představí se Audi A3 plug-in hybrid”

 1. 8 000 €, tedy cca 200 000
  8 000 €, tedy cca 200 000 Kč za 8kWh baterii a 20kW motor? No, může to připadat jako hodně, ale nové EV za to nekoupím, nanejvýš přestavím staršího již elektrického Peugeotka nebo Citroëna, kteří jsou ale bezpečnostně někde na počátku 90. let a ještě v té nejnižší třídě. Takhle mi před domem stojí jen jedno auto, jedny poplatky a jeden příspěvek mé rodiny do možné městské zácpy.

  Takže přestože jsem zastáncem čistých bateriáků, jako přechodné řešení mi toto nepřijde přehnaně drahé. Jen doufám, že si to analytici VW, kteří jistě i sem chodí a pročítají, nevysvětlí jako jasně pozitivní reakci a nezdraží to ještě na 10 a více tisíc €. Myslím si, že kdyby dali třeba příští Octávku kombi PHEV za 500-600 tisíc, že mají šlágr.

  1. Díky za odkaz. My se
   Díky za odkaz. My se pochopitelně musíme spokojit s tím, co automobilka oficiálně vydá. Tohle je Audi A3 e-tron plug-in hybrid, takže si myslím, že je to k obsahu textu relevantní. Jakmile ale budou k dispozici obrázky toho co Audi představí v Ženevě, pochopitelně přineseme.

   1. V převzatém originále a i
    V převzatém originále a i jinde je u tohoto textu uvedená fotka prototypu, tak proč nepoužijete tu? Jindy také zveřejňujete i fotky jen projektů (viz. například TESLA). Nebo by podle mě byla vhodnější alespoň fotka současné generace a ne něco, co se už ani nevyrábí (nebo končí výroba).

Napsat komentář