Autosalon Tokyo 2011: koncept Mitsubishi PX-MiEV II

startuje už příští týden a Mitsubishi, stejně jako řada jiných, s předstihem poodhalila některé své novinky. Jednou z nich bude koncept druhé generace hybridního Mitsubishi PX-MiEV II, jenž je vylepšeným pokračováním představeném před dvěma lety právě na japonském veletrhu.

Kdy a zda-li vůbec půjde Mitsubishi PX-MiEV II do prodeje je zatím obestřeno tajemstvím
foto: Mitsubishi

Na první pohled se nový PX-MiEV II od svého předchůdce příliš neliší. Drobné designové úpravy světel a nárazníků, větší zrcátka, vyšší linie střechy, více konvenční tvar litých kol, to vše dokresluje moderní vzhled hybridního SUV připraveného na sériovou výrobu.

Obě verze mají dokonce co do šířky naprosto shodný rozměr 1830 mm, avšak novější varianta narostla o 150 mm do délky na 4 660 mm a do výšky o 25 mm na 1680 mm.

Klíčem k úspěchu by měla být patentovaná technologie využívající dva 6OkW . Jeden je umístěn u přední a druhý u zadní nápravy. Oproti první verzi, která měla pod kapotou spalovací motor o objemu 1,6 litru, nový PX-MiEV II je vybaven dvoulitrovým čtyřválcem MIVEC disponujícím silou 94 koní (70 kW) .

Tato konfigurace s plnou nádrží a nabitými by měla vozu zajistit energii pro ujetí vzdálenosti až 800 km, přičemž z toho 50 km pojede v čistě elektrickém režimu. Jakmile se i navzdory brzdění míra vybití baterií začne blížit ke kritické hranici, začne plnit funkci generátoru. V případě potřeby by měl být motor schopen pohánět kola i přímo.

Mitsubishi PX-MiEVfoto: Mitsubishi

Na další podrobnosti týkající se Mitsubishi PX-MiEV II si musíme ještě nějaký ten den počkat, nicméně zatím se můžeme dohadovat, jestli tento dokáže změnit negativní pohled veřejnosti na modely a jejich dopad na životní prostředí.

Napsat komentář