Autosalon Tokio 2019: Lexus představí první koncept elektromobilu

Toyota ani její značka Lexus se zatím staví spíš do epozice vůči bateriovým elektromobilům. Teď na 46. autosalonu v Tokiu konečně představí koncept prvního elektromobilu Lexus.

Uhodnete, která část připravovaného konceptu elektromobilu Lexus je na obrázku/videu? Auto se veřejnosti představí na 46. autosalonu v Tokiu, který probíhá od 23. října do 4. listopadu.
foto: Lexus

Japonská automobilka Toyota, průkopník technologie hybridního pohonu, v oblasti čistých elektromobilů zásadně zaspal dobu. Teprve nyní si připravuje půdu pro začátek jejich výroby – uzavírá četné smlouvy s velkými výrobci baterií jako je CATL, BYD a Panasonic.

Jaké konkrétní elektromobily uvede a kdy to bude zatím není jasné – prezentuje se pouze velmi futuristickými koncepty. Jak moc realistický nebo futuristický bude nový koncept elektromobilu Lexus zatím není jasné.

V minulosti se spekulovalo, že první elektromobil Lexus by mohl být odvozen od oblíbeného hatchbacku CT200h. Nový koncept podle oficiálního vyjádření značky Lexus nabídne „náhled do budoucí vize Lexus“, která je silně ovlivněna pokroky v oblasti elektrifikace a autonomního řízení.

One Comment on “Autosalon Tokio 2019: Lexus představí první koncept elektromobilu”

Napsat komentář