Autosalon Paříž 2012: Porsche Panamera Sport Turismo plug-in hybrid

Pařížský se opět pyšní spoustou hybridů i plug-in hybridů, které prezentují snad všechny světové automobilky. Výjimkou není ani Porsche. To na svém stánku ukázalo koncept Porsche Panamera Sport Turismo, který je vodítkem ke druhé generaci modelu i budoucnosti pohonů německé automobilky.

Porsche Panamera Sport Turismo koncept plug-in hybridu
foto: newspress.co.uk

Nové auto pohání vylepšený hybridní pohonný systém z modelu pojmenovaný “e-hybrid”. Jeho srdcem je přeplňovaný třílitrový šestiválec o výkonu 333 koní doplněný o elektromotor o výkonu 95 koní. Nepoměr je zjevný a je jasné co hraje u Porsche prim.

Celkový kombinovaný výkon vozu je 416 koní, dojezd čistě na elektřinu je 30 km. To je možné díky 9,4 kWh li-ion baterii, kterou je navíc možné během 2,5 hodiny plně dobít. Odtud tedy plug-in hybrid.

auto plug-in hybrid Porsche Panamera Sport Turismo koncept

Jak se vám nový kombík Porsche líbí?
foto: newspress.co.uk

Výsledek? Údajně průměrná spotřeba pod 3,5 l/100 km (NEDC), v praxi jistě spíše dvakrát vyšší. Zrychlení z 0 na 100 km/h pod šest vteřin. Tomu se dá snadno věřit. Max. rychlost v čistě elektrickém módu 130 km/h. Rozměry auta jsou 4950 mm délka, 1990 mm šířka, 1401 mm výška.

Bude se ale vůbec někdy plug-in hybridní kombík Porsche Panamera Sport Turismo vyrábět? To bohužel zatím nikdo neví. Možná Porsche v Paříži právě testuje zájem?

tisková zpráva

Jeden komentář u “Autosalon Paříž 2012: Porsche Panamera Sport Turismo plug-in hybrid”

  1. I se sedmi litry je to
    I se sedmi litry je to dobré číslo na takovouto rychlou krávu. V tipování budoucnosti tohoto konceptu bych se radil zaměřit na dnes vydanou zprávu, že v Itálii se poprvé od roku 1964 prodalo více kol, než automobilů… Vím, že tento plug-in hybrid by byl pro jiný kupní segment, přesto je to velmi důležitá informace!

Napsat komentář