Autosalon Los Angeles: Audi e-tron GT na podvozku Porsche Taycan

Jan Horčík - 28 Listopad 2018

Ještě před začátkem Autosalonu Los Angeles odhalilo Audi nový elektromobil e-tron GT. Je postaven na podvozku Porsche Taycan.auto elektromobil Audi e-tron GT na autosalonu v Los Angeles

Na autosalonu v Los Angeles by se elektromobil Audi e-tron GT měl předvést konečně také bez kamufláže. Zatím jsou k dispozici obrázky pouze s ní.
foto: Audi

Audi e-tron GT má být třetím elektromobilem značky Audi po modelech e-tron (aktuálně ve výrobě, ale uvedení o pár týdnů odloženo; v Česku má být během února 2019 za 2 091 900 Kč) a Audi e-tron Sportsback. Na trh by auto mohlo jít v roce 2020.

Audi e-tron GT

Audi e-tron GT
foto: Audi

Porsche Taycan, na kterém e-tron GT staví, nabídne už příští rok výkon 440 kW, dojezd až 500 km a nabíjení až 350 kW díky 800V CCS. Zrychlení 0-100 km/h zvládne auto během 3,5 sekundy. Na 200 km/h zrychlí pod 12 sekund. Maximální rychlost bude omezena 250 km/h.

Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele Kuk

off

Novej Prius bude mít pohon na všechny 4 kola. El. motor i vzadu na rozjezd a výpomoc při ztrátě trakce. Nová lithiová baterka bude konečně už i u neplug verze.
https://www.autorevue.cz/toyota-prius-obdrzela-lehky-facelift-nyni-prichazi-i-s-pohonem-vsech-kol

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Obrázek uživatele Kuk

S kamufláží je to hezčí, nechal bych to tak. :)

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Mohu poprosit redakci, zda by šlo u elektropohonů uvádět výkon motoru v kW (pokud zdroj obsahuje údaj v k, dát jej třeba do závorky a přepočet v kW předřadit)? Uvádět koňské síly ve specifikaci něčeho, co je hnané elektromotorem, opravdu trapné. Děkuji.

Obrázek uživatele Jan Horčík

Napravili jsme.

---

šéfredaktor Hybrid.cz


Nabíječky elektromobilů Circontrol10% sleva na produkty EVmotion
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?