Autosalon Frankfurt 2013: premiéra Škoda Rapid Spaceback

redakce - 25 Září 2013

S uvedením vozu Škoda Rapid Spaceback na mezinárodním Autosalonu ve Frankfurtu vstupuje značky Škoda do silného tržního segmentu hatchbacků nižší střední třídy. V ČR je už možné vůz objednávat, cena začíná na 269 900 Kč.auto Škoda Rapid Spaceback autosalon Frankfurt 2013

Škoda Rapid Spaceback při premiéře na autosalonu ve Frankfurtu
foto: Škoda Auto

Škoda Auto na autosalonu ve Frankfurtu 2013 představila svůj první hatchback v silném tržním segmentu nižší střední třídy. Na koncernovém večeru oslavil světovou premiéru nový, mladistvý kompakt Škoda Rapid Spaceback. Na evropské trhy bude novinka uváděna od října 2013. Mladoboleslavská Automobilka tak dále rozšířuje svou nabídku a pokračuje v největší modelové ofenzívě své historie.

„Škoda Auto udržuje své tempo. Nový Rapid Spaceback je milníkem v historii naší značky – jako náš první hatchback mezi kompakty nám otvírá dveře do nejsilnějšího tržního segmentu v Evropě,“ říká předseda představenstva Škoda Auto Prof. Dr. h.c. Winfried Vahland.

„Naše mladistvá novinka tuto třídu obohacuje v mnoha ohledech: k oblíbené karoserii typu hatchback přidává kvality typické pro vozy Škoda. To vše ve svěžím a dynamickém designu,“ dodal Vahland.

Rapid Spaceback rozšiřuje nabídku vozů značky Škoda mezi modely Fabia a Octavia. Svým svěžím a dynamickým stylem cílí zejména na mladé zákazníky a rodiny. Zaujme jasným, výrazným vzhledem; od konkurenčních modelů se odlišuje vizuálně i funkčností.

Nabídkou místa pro cestující stanovuje měřítka v třídě kompaktních hatchbacků. K tomu nabízí mnoho praktických „Simply Clever“ prvků. Škoda Rapid Spaceback přijíždí na evropské trhy se čtyřmi benzinovými a dvěma naftovými motory. Výkonová paleta moderních agregátů sahá od 55 kW do 90 kW.

Škoda Rapid Spaceback je nejmladší novinkou uvedenou v rámci největší modelové ofenzívy historie Automobilky. Jen v roce 2013 přijde na trh celkem osm nových nebo modernizovaných vozů značky Škoda. Mladoboleslavská Automobilka přitom stále proniká do nových segmentů trhu.

Naposledy rozšířila svou modelovou paletu o vozy Citigo a Rapid a připravila tak novou nabídku pro nové zákazníky. V rámci „Růstové strategie Škoda 2018“ chce značka dosáhnout zvýšení prodeje na minimálně 1,5 milionu vozů ročně.

Nový vůz Škoda Rapid Spaceback je možné objednávat u obchodníků značky Škoda v České republice. U příležitosti zahájení prodeje bude k dispozici bohatě vybavená edice ‚Fresh’ za atraktivní zaváděcí cenu 269.900 Kč, včetně čtyřleté záruky výrobce.

Ceny modelu Rapid Spaceback ‚Active‘ začínají na 292.900 Kč. Zároveň lze objednat také nový kompaktní vůz značky Škoda s výbavou ‚StylePLUS’, včetně panoramatické prosklené střechy a prodlouženého skla v pátých dveřích. Cena modelu Rapid Spaceback ‚StylePLUS’ začíná na 329.900 Kč, i v tomto případě s prodlouženou čtyřletou zárukou výrobce.

Nabídka modelů ‚Fresh’ a paket ‚StylePLUS’ platí ve spojení s financováním prostřednictvím finanční společnosti ŠkoFIN.Při uvedení nového modelu na domácím trhu přichází atraktivní zaváděcí nabídka v podobě edice Škoda Rapid Spaceback ‚Fresh’. Předpokladem pro tuto nabídku je financování vozu prostřednictvím finanční společnosti ŠkoFIN.

Základní model ‚Fresh Active’ za 269.900 Kč nabídne sériově klimatizaci, rádio s přehrávačem CD a MP3, mlhové světlomety, centrální zamykání, tónovaná skla, elektricky ovládaná okna vpředu, elektricky seřiditelná vnější zpětná zrcátka a zadní stěrač.

V ceně je zahnuta prodloužená čtyřletá záruka výrobce a sada čtyř kompletních zimních kol. Příplatek za provedení Škoda Rapid Spaceback ‚Fresh Active’ s čtyřválcovým benzinovým turbomotorem 1,2 TSI o výkonu 63 kW/86 k činí 15.000 Kč.

Ve výbavě ‚Fresh Ambition’ disponuje Škoda Rapid Spaceback klimatizací, rádiem s přehrávačem CD a MP3, koženým volantem s tlačítky pro ovládání rádia, dekoračními lištami palubní desky, centrálním zamykání s dálkovým ovládáním, palubním počítačem, mlhovými světlomety, tónovanými skly a patnáctipalcovými hliníkovými koly.

S motorem 1,2 TSI/63 kW přijde Rapid Spaceback ‚Fresh Ambition’ na 299.900 Kč. Na výběr jsou kromě toho agregáty 1,2 TSI o výkonu 77 kW/105 k, 1,6 TDI o výkonu 66 kW/90 k a 1,6 TDI o výkonu 77 kW/105 k.

Špičkovou verzí edice ‚Fresh‘ je Škoda Rapid Spaceback ‚Fresh Elegance’. Pohonnou jednotkou je v tomto případě motor 1,6 TDI/66 kW.

Za 408.900 Kč získá zákazník navíc vyhřívaná přední sedadla, tempomat, parkovací čidla vzadu, kožený multifunkční volant, handsfree sadu na bázi Bluetooth, skla SunSet se zvýšeným stupněm tónování, šestnáctipalcová hliníková kola, dekorační lišty palubní desky, mlhové světlomety s corner funkcí (odbočovací světlo) a vyhřívané ostřikovače.

Atraktivní individualizace

S novým modelem Rapid Spaceback nabízí Škoda pestrou paletu možností individualizace. Vrcholným prvkem je obrovská panoramatická prosklená střecha a prodloužené sklo v pátých dveřích.

Ve spojení s panoramatickou prosklenou střechou sahá tónovaná prosklená plocha od předního skla přes střechu až k pátým dveřím. Prodloužené sklo v pátých dveřích v porovnání s obyčejným sklem zasahuje zhruba o deset centimetrů níže.

Oba designové prvky jsou součástí výbavy verze Rapid Spaceback ‚StylePLUS’, kterou lze taktéž objednat již nyní. Vedle panoramatické prosklené střechy a prodlouženého skla pátých dveří přichází Rapid Spaceback ‚StylePLUS’ se zatmavenými mlhovkami, zatmavenými zadními skupinovými světly, dvoubarevnými sedmnáctipalcovými hliníkovými koly, černými kryty vnějších zpětných zrcátek a černým spojlerem na pátých dveřích.

Kromě toho jsou k dispozici také xenonové světlomety, které se v modelové řadě Rapid nabízí poprvé. Interiér modelu Rapid Spaceback ‚StylePLUS’ vychází z výbavové verze ‚Fresh Ambition’. Na palubě jsou navíc sportovní sedačky, kryty pedálů z ušlechtilé oceli a dekorační lišty v bílém, nebo černém klavírním laku.

Cena modelu Rapid Spaceback ‚StylePLUS’ s motorizací 1,2 TSI/63 kW začíná na částce 329.900 Kč, včetně prodloužené čtyřleté záruky výrobce a sada čtyř kompletních zimních kol. Nabídka rovněž platí za předpokladu financování vozu prostřednictvím společnosti ŠkoFIN. Alternativně se nabízí motory 1,2 TSI/77 kW, 1,4 TSI/90 kW s převodovkou DSG a obě vznětové motorizace 1,6 TDI/66 kW a 1,6 TDI/77 kW.

Modelem Rapid Spaceback doplňuje Škoda nabídku svých produktů mezi modely Fabia a Octavia. Poprvé nabízí automobilka kompaktní vůz v segmentu nižší střední třídy, spojující praktické přednosti vozů značky Škoda s karoserií hatchback.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář

ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebNabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.e-station