Autosalon Detroit 2015: nová generace plug-in hybridu Chevrolet Volt

Automobilka General Motors skrze svou značku Chevrolet oficiálně potvrdila představení nové (druhé) generace plug-in hybridu Chevrolet Volt na autosalonu Detroit 2015.

Automobilka GM zatím uvolnila jediný obrázek nové generace plug-in hybridu Chevrolet Volt
foto: General Motors

Mezinárodní severoamerický autosalon v Detroitu (NAIAS) se uskuteční už v lednu 2015. Automobilka General Motors potvrdila, že tam představí mimo jiné i druhou generaci plug-in hybridu Chevrolet Volt.

Žádné další podrobnosti ani specifikace nicméně zatím k dispozici nejsou. Všeobecné očekávání je takové, že dojezd čistě na elektřinu stoupne ze současných 60-80 km na 80-100 km. Auto by navíc mělo nabídnout výrazně lepší spotřebu, jak elektřiny, tak kombinovanou.

Co víme je, že se nová generace bude i nadále vyrábět v továrně Detroit Hamtramck. Dosud se prodalo 65 000 automobilů Volt a v posledních měsících prodeje stoupají.

Zároveň je zajímavou novinkou, že aktualizovaná verze plug-in hybridu Chevrolet Volt pro roky 2014/2015 je vybavena o cca 1 kWh lepší baterií o celkové kapacitě 17,1 kWh. Dá se tedy očekávat, že i chystaná druhá generace bude obsahovat větší baterii.

V už byly taktéž spatřeny prototypy nové generace plug-in hybridu Chevrolet Volt.

GM

3 Comments on “Autosalon Detroit 2015: nová generace plug-in hybridu Chevrolet Volt”

Napsat komentář