General Motors investují $449 mil. do nového Voltu a dvou dalších aut

Americká automobilka General Motors ohlásila, že do své továrny Detroit Hamtramck, kde vyrábí plug-in hybridy Chevrolet Volt a Cadillac ELR, investuje dalších $449 mil. Kromě toho potvrdila, že tam bude vyrábět dva další „budoucí produkty“.

První plug-in hybrid Cadillac ELR sjíždí z výrobní linky továrny Detroit Hamtramck
foto: GM

Výroba druhé generace plug-in hybridu Chevrolet Volt by měla začít během podzimu 2015. Auto by mělo být levnější než současná generace ($30-32 500) a nabídnou vyšší dojezd čistě na elektřinu (80-100 km).

O dvou „budoucích produktech“ bohužel automobilka GM zatím žádné podrobnosti neuvolnila. Tipujeme ale, že minimálně jeden z nich bude čistý elektromobil.

Jisté je, že se ve svém domovském státě Michigan chystá investovat další stovky milionů. Ze zmíněných $449 mil. půjde $384 mil. do samotné továrny Detroit Hamtramck a dalších $65 mil. pak do továrny v Brownstownu, kde se vyrábějí baterie. Jen během posledních pěti let GM investovalo v Michiganu a dalších státech celkem $5,4 mld.

Pro ekonomickou krizí sužovaný stát to znamená cenná pracovní místa, stejně jako pro samotný chátrající a vylidňující se Detroit. Kdysi slavné „Motown“, kde sídlí tři největší americké automobilky GM, Ford a Chrysler, je dnes pomníkem upadajícího amerického (nejen) automobilového průmyslu.

tisková zpráva

Napsat komentář