Apple opustil šéf vývoje elektromobilu

Elon Musk nedávno v BBC řekl, že je jasné, že Apple pracuje na elektromobilu. Práce se teď ale nejspíš o něco zkomplikuje, protože firmu prý opustil Steve Zadesky, vedoucí „Projektu Titan“ .

Robotický elektromobil Apple iCar v představě designéra
foto: Franco Grassi

Steve Zadesky byl podle novin The Wall Street Journal vedoucím projektu vývoje elektromobilu Apple. Do roku 1999 pracoval v automobilce Ford. Následně přestoupil do Apple, kde se vypracoval až na pozici vice prezidenta produktového designu iPod a .

Že Apple už několik let pracuje na vývoji (částečně) robotického elektromobilu je dnes tak nějak „veřejným tajemstvím“. Podle Elona Muska je těžké něco takového utajit, když „si na to najmete 1000 inženýrů“. Natož když jsou všichni v Křemíkovém údolí.

Steve Zadesky údajně uvedl pro odchod z Apple „osobní důvody“. Za tím se pochopitelně může skrývat cokoliv a nebylo by ani překvapením, kdyby se za pár měsíců objevil jako zaměstnanec Tesla Motors. Mezi Tesla Motors a Apple totiž zuří válka o zaměstnance.

K tomu všemu je třeba dodat, že ani nejvyšší šéf Apple Tim Cook nikdy vývoj elektromobilu nepotvrdil. Řekl ale, že si myslí, že v automobilovém průmyslu nastanou během následujících let velké změny díky autonomnímu řízení a elektrifikaci. A, překvapivě, právě to jsou oblasti, pro které v posledních letech Apple najal stovky a stovky odborníků

WSJ

One Comment on “Apple opustil šéf vývoje elektromobilu”

Napsat komentář