Volkswagen Up! se představí v srpnu v Paříži

Jan Horčík - 21 Červenec 2011

, nové malé z připravované řady vozů , se světu poprtvé představí 22. srpna v . Následně samozřejmě také na během září 2011. Na trh se pak dostane koncem letošního roku.   

foto: Volkswagen

Výroba malého šetrného auta v podobě Volkswagen Up! začíná právě teď, v polovině roku , v v na . Na konci roku bude na trh třídveřová verze, koncem roku pak pětidveřová. Začátkem roku se objeví první MPV Up! a elektrická verze.

Premiéra Volkswagen Up! se odehraje v 22. srpna Paříži v Grand Palais na Champs-Elysees od 20:00. Up! je duchovním následovníkem modelu Volkswagen Lupo, který se začal vyrábět v roce 2005. Ten se prodává pouze v jedné verzi. Up! má být stylovější varianta nabízená ve více provedeních.

Volkswagen Up! bude velikostně zhruba poloviční proti . Třídveřová pětimístná verze bude poháněna litrovým benzinovým , pětidveřová 1,2l . bude následovat, jak už jsme zmínili, v roce 2013.

Hlavní konkurenci mají představovat vozy jako /, / či (ačkoliv ten soupeří spíš s novým Volkswagen Beetle).

Další vůz z rodiny New Small Family bude vyrábět také mladoboleslavská Škoda Auto. Před pár lety se spekulovalo, že právě česká automobilka by mohla nový Volkswagen Up! vyrábět ve Vrchlabí, z toho však nakonec sešlo.

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

studia je pekna skoda ze seriovka je strasna , mozna je to moje subjektine nazeranie. Ale to je vzdy tak skoda.


Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů Circontrol