Vídeňská MHD má nový web

redakce - 17 Duben 2014

Webová stránka www.wienerlinien.at je jednou z nejnavštěvovanějších webových stránek ve Vídni. Měsíčně ji navštíví až 400 000 lidí. Novou podobu jízdního řádu, vlastní správu ročních jízdenek, přímé propojení na sociální média a aktuální informace o výlukách, nejen to nabízí nový design a funkce webové stránky dopravního podniku Wiener Linien. www.wienerlinien.at nový web vídeňského dopravního podniku

Nová podoba webu Vídeňského dopravního podniku
foto: www.wienerlinien.at

Web www.wienerlinien.at je rozdělen na dvě části: informace pro cestující (Fahrgastinfo), a informace podnikové (Unternehmen). Informace jsou v německém a anglickém jazyce.

Online prodej jízdenek představuje více jak 10% celkového výnosu z jízdného. Majitelé ročních "tramvajenek" si nově mohou svá data spravovat sami online. Turisté mají možnost zakoupit jízdenky na ještě před příjezdem do Vídně.

Nový online jízdní řád zlehčuje orientaci skrze orientační mapy, které se zobrazují paralelně s informacemi o hledaném spoji. Místo na webové stránce mají sociálních média a informace o aktuální situaci v dopravě. Dozvíte se zde jednoduše také jak si pronajmout tramvaj, či kdy má otevřeno muzeum dopravního podniku.

Za novou podobou stojí agentura agentura kraftwerk. Nový design převezme brzy i společnost Wien Energie a Wiener Stadtwerke. Wiener Linien nabízí také speciální aplikaci do mobilních zařízení qando pro iPhone a Android zařízení.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář

Pěkný web je jen odrazem dobrých služeb mhd tohoto města. Jednou jsem použil metro ve Vídni a nemohl jsem si to vynachválit. Vozy jezdili přesně na čas, hodně často a navíc metro nebylo vůbec přeplněné. Na to jsem nebyl z Prahy vůbec zvyklý. Myslím si, že od Vídně bychom se toho mohli ještě hodně naučit, jde vidět, že jsou přece jen v tomto směru o něco dál.


Nabíječky elektromobilů Circontrole-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Sleva na profesionální nabíjecí stanici Webasto Live