Tesla vyrábí 400 elektromobilů Model S týdně

Jan Horčík - 28 Leden 2013

Automobilka Tesla Motors dosáhla vytyčeného cíle: vyrábí 400 elektromobilů Tesla Model S týdně. To znamená roční produkci 20 000 kusů. Elon Musk, šéf a zakladatel Tesly, si tak může připsat další zásadní úspěch své kariéry.auto elektromobil Tesla Model S test elektromobilu první dojmy

Elektromobil Tesla Model S připravené u dealerství Tesla na Floridě.
foto: Martin Hejtmánek

Díky jednomu z našich čtenářů jsme vám aktuálně mohli přinést první dojmy z testu Modelu S. Autor článek napsal v reakci na komentář "Tesla Motors - čeká firmu do šesti měsíců bankrot?". Ten se zabýval skutečností, že podle finančních výpisů automobilka není v právě dobré situaci.

Ve všech ostatních ohledech se jí ale - alespoň to tak z dálky vypadá - daří náramně. Aktuálně splnila dlouhodobý cíl, když dosáhla výroby 400 Model S týdně ve své nové továrně ve Fremontu.

Strategie automobilk je přitom zdánlivě jednoduchá. Nechce lidem auta prodávat - chce, aby po nich lidé toužili. A to se daří. Na autosalonu Detroit 2013 se předvedl Model X, který opět přilákal řadu zájemců.

galerie: Tesla Model S
Tesla Model S Tesla Model S Tesla Model S

V roce 2012 vyrobila Tesla podle fundovaných odhadů 3383 elektromobilů Model S. Vzhledem k tomu, že rezervací na Model S je do dnešního dne právě kolem 20 000, má po celý letošní rok její továrna co dělat.

Elon Musk nedávno řekl, že v roce 2013 by Tesla měla dosáhnout poprvé ziskového čtvrtletí. Bohužel neupřesnil které to bude. Analytici se ale shodují, že na konci letošního roku by automobilka mohla vytvořit první zisk.

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

To nie je nič moc. Tie menšie fabriky na automobily vyrobia takýto počet áut za menej než 8 hodín (vychádzam z výrobnej kapacity BMW fabriky v Oxforde, ktorá beží asi 19 hodín do dňa).

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

A to je v jedne smene a nebo 3 smenach tech 400 aut tydne?

Obrázek uživatele Jan Horčík

Podle Otty Fabri v současné době probíhá přechod na jednosměnný provoz.

---

šéfredaktor Hybrid.cz

To jako z vícesměného na jednosmený? To si odporuje se snahou zvýšit počet vyrobených kusů, ne?
Nebo budou dělat dvanáctky. :)

---

Renault Kangoo II, kat.N1, 22kWh, výkon 44kW, r.v.2012, jen 1-f 3,6kW

Obrázek uživatele Jan Horčík

Spíš bych řekl, že tam z jemně organizovaného chaosu vzniká nějaký směnný řád :).

---

šéfredaktor Hybrid.cz

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Takze pokud spusti druhou smenu naplno tak muzou produkovat celkem 800 aut tydne a to uz by tesla mela byt hodne v plusu, ktery tak nutne potrebuji.

Obrázek uživatele Jolinar

To bohuzel neni zatim jasne, puvodni plan byl delat 400 aut tydne v jedne smene, ale jak to nakonec dopadlo nevim. Mozna 11. unora zjistime :-)


Nabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.e-station
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?