Tesla Motors vyrábí 80 elektromobilů Model S týdně

Jan Horčík - 20 Září 2012

Elon Musk aktuálně rozmlouval s moderátorkou televizní stanice Fox Business o stavu výroby elektromobilu Model S. Dne 23. srpna 2012 automobilka Tesla Motors potvrdila 100. vyrobený kus. V rozhovoru, který proběhl 13. září, Musk potvrdil, že v daný týden vyrobí jeho továrna přibližně 80 aut.auto elektromobil Tesla Model S výroba elektromobilů v továrně Tesla Motors

Výroba elektromobilů Model S v továrně Tesla Motors
foto: Tesla Motors

Přitom ještě o týden dříve (3.-9.9.) to bylo čtyřicet vyrobených elektromobilů Model S. Celkově má podle magazínu GreenCarReports měla k 17. září připraveno již téměř 400 kastlí.

Automobilce se tedy zdárně daří zdvojnásobovat výrobu každých sedm dní. Pokud chce ale dosáhnout letošního cíle, tj. prodat 5000 kusů Modelu S, bude muset už od tohoto týdne vyrábět alespoň 400 aut týdně. Skutečně vyrobit totiž bude třeba alespoň 5500 kusů.

Držíme automobilce palce. Už jen proto, že jako jedna z mála amerických firem dnes nabírá nové zaměstnance v oboru strojírenství a výroby. Ostatně, i to byl jeden z důvodů, proč se v reportáži stanice Fox Business objevila. Mimochodem, všimli jste si na Fox Business něčeho zvláštního?

Ale zpět k Tesla Motors! O odbyt má firma postaráno. Joost de Vries, vice prezident globálních služeb automobilky, na oficiálním blogu před několika dny potvrdil, že firma má více než 12 200 objednávek.

V roce 2013 chce Elon Musk skrze Tesla Motors prodat alespoň 20 000 elektromobilů Model S. Ale spíš ještě víc. Držte palce s námi!

Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele Jolinar

opravte si data v celem clanku, tedka je zari ne rijen :) 23. zari jeste nebylo, natoz rijna :)

Obrázek uživatele Jan Horčík

Pravda, díky, vydal jsem se jaksi časem napřed... :).

---

šéfredaktor Hybrid.cz

Obrázek uživatele Jolinar

btw: co je divneho na Fox Business?

Obrázek uživatele Jan Horčík

Přijde mi, že volba moderátorek. Všechno ženy v nejlepších letech :) Nicméně, vzhledem k cílovce je to nejspíš volba správná. Jen mě to tak trklo do očí.

---

šéfredaktor Hybrid.cz


e-stationNabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.