Tesla Model X: jednu má i zakladatel Googlu Sergey Brin

Jan Horčík - 08 Říjen 2015

Slavnostní předávání prvních kusů elektromobilu Tesla Model X před týdnem znamenalo oficiální začátek dodávek dlouho očekávaného vozu. Přesto kolem Modelu X panuje stále dost nejasností.auto elektromobily Tesla Model X

Pořádných fotografií elektromobilu Tesla Model X je zatím pomálu, a tak se musíme spokojit s těmito (polo)rendery
foto: Tesla Motors

Automobilka Tesla Motors aktuálně všem, kdo mají Tesla Model X rezervován rozeslala informační email. Sděluje jim, že další skupině držitelů rezervací bude možnost navrhnout si auto v Design Studiu otevřena během "následujících týdnů".

Prozatím byla možnost konfigurace otevřena zhruba 1200 držitelům rezervace na prémiovou verzi "Signature Edition". Až doteď navíc probíhají v Design Studiu, tedy webové aplikaci ve které si budoucí majitelé Modelu X auto navrhují, nejrůznější změny týkající se možnosti konfigurace auta (přibyla např. možnost vybrat si pouze šest sedaček).

Tesla dále v emailu sděluje, že "doufá, že bude schopna otevřít konfiguraci pro všechny aktuální držitele rezervací do konce roku 2015". Odhaduje se, že dosud bylo provedeno více než 28 000 platných rezervací na Model X.

A mimochodem, jedním z prvních majitelů Tesla Model X je i spoluzakladatel společnosti Google Sergey Brin. Na videu z předávání klíčků k prvním kusům se v čase 27:43 příchozí ptá "Náhrada za Sergeje?" Sergey Brin se totiž akce zúčastnil, ale na pódium si pro klíčky raději poslal někoho jiného.

Tesla Motors
Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele Radovan

Osobně se ani moc nedivím, že šéf Google Sergey Brin nechtěl dělat svou přítomností na pódiu na slavnostním předávání Modelu X Elonovi reklamu ve stylu: Koukněte, koupil si to i šéf Google!. Navíc by to od něj bylo pokrytecké, když v tom nebude jezdit a hned to rozebere do šroubku pro svůj projekt Google auto.

---

BEV Peugeot Ion nový 4/2014, dnes 91 tis. km, 5/2016 2.ojetý ženě, dnes 42 tis. km (56 celkem), ekolo Agogs SilverGo 10/2013, dům FVE 3,6kWp 9/2009, ohřev vody solár Vaillant 6/2010, vlastní studna 1999, dřevodům sendvič panel 2000, permakulturní zahrada 2017, zachytávání dešťovky 880L Keter 4/2020.

Obrázek uživatele Hyperloop

Sergey Brin se asi před rokem vyjádřil v tom duchu, že by nejradši všechno mění odkázal Muskovi než nějakým dobročinným organizacím, protože dělá pro dobro světa víc.
Řekl bych, že si to auto skutečně kupuje pro sebe.

Doufam hlavne v to první,alespon ve verzi pro Evropu. Musk si to auta navrhnul zrejme především pro svou rodinu ( 5 synu !!)
Ostatni body mi nevadi..
Pokud zustane min.6 sedadel, davam svou rok starou objednavku k dispozici..

---

heros

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

možnost vybrat si pouze 5 sedaček
bez falkonu
a o mega levněji!

Obrázek uživatele honYa

Je fakt, že co se týče té "mpv" části, očekávám u těchto vozidel, že uvnitř budou ližiny na sedačky podobně jako v Scenicu 15 let starém, tedy že bude možnost v druhé řadě vyhodít prostřední sedadlo a podle potřeby i dát krajní sedačky k sobě.

Nemožnost vyhodit třetí řadu úplně mě štve i v Priusu Plus...

---

honYa

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Lyžiny jsou od slova lyže ne od lízat!

Obrázek uživatele Hyperloop

Ližina je od slova líha ;)
viz: http://pravopisne.cz/2010/10/liziny-%C3%97-lyziny/

Obrázek uživatele Jolinar

hezky :D
grammar nazi fail

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

sorry, error occurred

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

To je zaujimava volba. Tebe to design studio ozaj premakali!

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

sem to říkal a je to tady

finance.yahoo.com/news/morgan-stanley-teslas-suv-way-112129274.html

Obrázek uživatele Jolinar

Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobile-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů Circontrol