Tesla Model 3: další odstávka výroby, cíl 5000 kusů týdně se do poloviny roku podaří naplnit

Jan Horčík - 22 Duben 2018

Tesla oznámila, že v krátké době už podruhé přerušila výrobu elektromobilu Tesla Model 3. Důvodem je zlepšení automatizace.auto elektromobily Tesla Model 3

Elektromobil Tesla Model 3 je už dnes nejprodávanějším elektromobilem v . S průběžným zvyšováním výroby se jeho náskok bude jen zvyšovat.
foto: Tesla

Začátkem dubna Tesla a Elon Musk ohlásili dosažení kritické hranice 2000 vyrobených kusů elektromobilu Tesla Model 3 týdně. Původně to mělo být 2500, ale co, i ty 2000 jsou slušné a počet se rychle zvyšuje.

Dne 17. dubna však Tesla ohlásila tří- až pětidenní odstávku výroby Modelu 3. Oficiálně pro zlepšení automatizace a řešení problémů ve výrobě. "Při navyšování výroby to není nic výjimečného, spíš je to běžné," vyjádřila se doslova Tesla.

Upgrady výroby by měly znamenat 3000-4000 vyrobených kusů elektromobilu Tesla Model 3 týdně už během května. V červnu pak Elon Musk očekává oněch 5000, možná dokonce až 6000 týdně!

Nedávno šéf Tesly opět rozeslal zaměstnancům email, ve kterém je chválí za dosažení výroby 2000 kusů týdně. Vysvětlil také, proč je nový cíl 6000 kusů týdně - jde o toleranci, v rámci které chce zcela jistě dosáhnout čísla 5000.

Zároveň oznámil, že výroba Modelu 3 ve Fremontu a Gigatovárně nyní poběží 24/7. Musk také požádal zaměstnance o tipy na nové zaměstnance, kteří by automobilce mohli pomoci dosáhnout nastavených cílů.

Dlouhý email obsahoval také zmínku o preciznosti výroby a profitabilitě. Co se týká financí, chystá se být Tesla podle Muska výrazně striktnější co se týká výdajů, celosvětově.

Například všechny výdaje nad $1 mil. musí nyní nově posoudit Elon Musk osobně. Na závěr přidal Musk několik pracovních tipů, třeba že by se zaměstnancoi měli vyhýbat zbytečnému schůzování o ničem nebo využívat komplikované zkratky pro jednotlivé procesy v rámci automobilky.

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Off and Cool: Netusite nekdo, proc bolka jiz nevyrabi spalovaci motory? To nepotesi kupce fosilu...

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Vzhladom na mizernu uspesnot Elonovych slubov (pre trolov "predpovedi"), je pan vizionar odsudeny kecat aj nadalej, pretoze akcionari si jeho cisla aj tak upravia na zaklade vlastnych historickych skusenosti.
Vela casu mu uz ale neostava - strasidlo "Nokia efekt" bude za maximalne 4 roky celkom realne.

Obrázek uživatele Kuk

Dinosauři maj ještě mizernější úspěšnost slibů

2009
GM slibuje že bude mít v roce 2012 14 hybridů...
GM Promises 14 Hybrids by 2012
http://www.motortrend.com/news/gm-promises-14-hybrids-by-2012-we-id-the-potential-lineup-4659/

Teď v roce 2018 maj cca jen 3 hybridy... a jednu elektriku.
http://www.chevrolet.com/electric-hybrid-vehicles

2010
VW strategie na dalších 8 let
Volkswagen Plans to Sell 300,000 Electric Cars a Year by 2018
VW Could be Global EV Leader?
https://www.treehugger.com/cars/volkswagen-plans-to-sell-300000-electric-cars-a-year-by-2018.html

Máme rok 2018 a VW vyrabí 37 e-Golfů za den. Tomu říkám EV lídr :)))))

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Synku to si pleteš, klasické automobilky jsou stejné jako kdysi KODAK a ten tvrdil, že se digitální fotoaparáty taky neuchytí. A napiš nám chytrá hlavičko kde je KODAK dnes?

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Určitě není kde byl, ale to řada firem a mě by 1,5 mld. USD tržby ročně docela stačily :)

skús mi prosím ťa vysvetliť ten "nokia efekt".

lebo v tejto analógii je Tesla skôr Applom, a Nokiou sú všetci ostatní.
aj keď to prirovnávanie EVčiek k smartfónom podľa mňa kríva na všetky štyri končatiny

alebo si to nebodaj myslel tak, že Nokia prišla ako prvá so smartfonmi, tlačila ich silou mocou aj za cenu že na nich bude prerábať, a potom o pár rokov prišli Samsung a Apple a prevalcovali Nokiu jej vlastnou "zbraňou"?

Diky

Ale vždyť jsi tu na konci roku tvrdil, že Tesla krachne do června. Co to, že jsi ten svůj slib (tedy pardon, předpověď) posunul o 4 roky, pane vizionáři.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Jak se psalo, když má firma dostatečný počet zaměstanců, tak už nekrachne, stát se o to postará. Navíc je Tesla a potažmo Musk s jeho dalšími firmami výstavní síň USA, takže on má klidné spaní, řekl bych lepší, než akcionáři a daňoví poplatníci :)

Obrázek uživatele Kuk

100 let starý GM po krizi krachlo úplně na držku. Teď už je to jiná firma. Stát do ní napumpoval miliardy a pak je odepsal. Tolik k americkému domácímu stříbru.
Slavnej Bobík Lutzů co u toho krachu byl, pak šel do 103 let starýho Exide Batteries, s kterým taky úspěsně zbankrotoval a teď dáva rozumy v televizi o tom jak se správně má vést automobilka :)))))))))

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Obrázek uživatele Krueger

24/7 super... tak to ma byt, jen tak dal Nikolo vlastne Elone :-)))

Obrázek uživatele honza.t

NIKOLA TESLA-VIZIONÁŘ MODERNÍ DOBY-SK-HD
https://www.youtube.com/watch?v=o2omH-TM5Ms

Thomas Alva Edison: Životopis úspěšného obchodníka a vynálezce je plný podrazů a podvodů
https://www.elektrina.cz/thomas-alva-edison-zivotopis-vynalezy-a-patenty

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

S dovolením ten dokument na youtube je plný nepřesností a spekulací, vypadá to zajímavě, ale půlka e s dovolením slátanina.

Z nepřesností, Tesla nevynalezl střídavý proud, ten znali už asi od 40. let 19. století, navíc jej před ním používal Ganz Budapešť, stejně jako transformátory, ale bylo to jednofázové, Tesla přišel s točivým polem.

V dokumentu tvrdí cosi o Westinghouseových právnících, přitom je obecně známé že ten kontrakt na peníze kaz koňskou sílu roztrhal.

Prohlášení o volné energii už nechám asi bokem úplně, snad jen tolik že ta neznámá síla je známá snaha těles bránit se změně stavu. Ten invertor z auta ani nemohl vzniknout, neboť všechny jeho popisy, dle všeho jen kopie jednoho, uvádějí typy elektronek které šly do produkce až o rok či dva později a i kdybych připustil že měl předprodukční modely, byly to elektronky malých signálů. (nebyl-li to však pouze budič, eventuálně... ne oktalové patice desítky kW prostě nepřenesou.) Odčerpávání energie, jakékoliv se někde projeví, většinou by šlo o teplo. I kdyby se někam probořil do nějaké neznámé studny, projev bude znám v tomto světě.

Toto bohužel nelze, co si tam vymýšlí někteří, okecat chabou jako u overunity nadšenci omílané elektrárny Rheinfelden, kde někdo zapomenul započítat dynamickou složku proudící vody, která při zpětném převodu ten nějaký metr navíc dala, což pak dělalo tu zázračnou účinnost, hydroelektrárny na to náchylné jsou protože převod energie je tam už sám o sobě blízko 100 %.

Nevylučuji že nějaké "nové" energie jsou, nebo způsoby jak ji získat, ale to nebude nikdy tak snadné aby byla zdarma. Occamova břitva totiž tak nějak říká že pokud by byl takový zdroj energie a třeba i v rukou ropných magnátů, tak jej využijí a zároveň znemožní jeho užití dalším, respektive jim bude stačit aby nebylo možné mít tu krabičku doma.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Takže pánové, než se mi tu požerete skrz volnou energii, tak mi dovolte abych zasáhl.

A) Volná energie ve formě konspirační je pitomost, volná energie ve formě tepelné či elektormagnetického záření je. Eventuální exotické formy prosím někdo dokažte matematicky.

B) Historka s Teslou a dynamem je prý ze střední školy, učitel prohlásil "To nedokážeš ani ty, Teslo", komutátorový motor bylo možno pohánět stř. proudem Fy. Ganz, mimochodem jej máte doma ve vysavači.

C) MEG je volovina jak je navržen, potřebovali byste cosi jako magnetický tranzistor, který malou změnou nějaké jiné veličiny výrazně změní mag. tok, pak nad by to mohlo fungovat.

D) Například pro solární panely platí limit účinnosti dán carnotovým cyklem (samotného mne to překvapilo), ale existují náznaky že jistý druh nanoantény by jím nebyl vázán, takže asi pokud se s tím posunete do tepelného spektra 273-300K, tak by to byla volná energie, samozřejmě je to ale právě na úkor tepelné, Ale nejsem si jistý jestli to lze, toto je mimo můj obor. Prý ano, ale kdoví a je to jenom tím že se na světlo člověk dívá jinak. Zatímco u FV článku se musí excitovat elektron danou energií, tady je to poněkud jinak. Ale jak přesně to nevím.

ZÁVĚR:
Ano existuje tu cosi jako volná energie, ale platí pro ni to co známe a s vysokou pravděpodobností opravdu nejde o převratnou, utajovanou a neznámou fyziku. Pravdou však také zůstává že některé z konspiračních teorií mají jakýsi reálný základ, ten je ale mnohokrát zveličen.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Volná energie je utopie, ale spoustu toho nevíme a třeba energie jde získat mnohem snáze než si myslíme.
Úplně ten nejjednodušší příklad je Teslův asynchronní motor. V dobách jeho studia se mu profesor vysmál, že nelze odstranit komutátor, že by se jednalo o perpetuem mobile.
Dnes tento motor a princip chápe žák v učňovském oboru a řekne, že je to naprosto jednoduché, tenkrát si to nedokázal představit profesor na vysoké škole, že by něco takového mohlo fungovat.

Obrázek uživatele Ourel

Těch způsobů jak získávat energii a nevíme o nich je mnohem více..

https://www.omforum.cz/extra/nove-energeticke-technologie.php

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Ourel:
Ale houby, žádný z těch způsobů, které tu odkazuješ, nefunguje.
Doporučuju sledovat reálný výzkum a vývoj a nenechat se unášet senzacemi z bulváru, fantasmagoriemi esoteriků a dalšími bludařskými hámotinami.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Á, pán bude asi odborník o Sysifů...jistě má za sebou mnoho experimentů s magnety a jinými udělátky, že vše šmahem odsoudí a považuje se za neomylného odborníka. Ty technologie jsou podloženy reálným výzkumem, což vše se dá v prezentaci ověřit.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Honza:
Asi seš vyučenej pingl, když nemáš ani špetku technických znalostí a sežereš takovou magorii....

:O)))

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Zato ty budeš asi nukleární fyzik, který nemá ani tolik fantazie, aby si vymyslel vlastní přezdívku. Podle tvé hysterie usuzuji na vládního trola, kterému spolu s ČEZem leží tyhle technologie nejvíc v žaludku, protože by umožnily takovou svobodu jednotlivce, o kterou žádná vláda nestojí. Ale to ti asi nemá cenu vysvětlovat.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Honza:
1.
Nejsem nukleární fyzik.
Ale znalosti mám ve všech směrech širší, než ty.

2.
Přezdívek ti vymyslím, kolik chceš.
Třeba kontrahonza, bijec esoteriků, mlátič pověrčivců, bourač bludů a další.

3.
Koukám, že máš typický slovník esoterického a konspiračně teoretického pomatence - takoví hodně používají termíny jako "armády a vlády", "odpojit se od čezu", "utajování mimozemšťanů" apod.

4.
Ty toho opravdu moc vysvětlovat nemůžeš, protože nic neznáš.
Zato blafat na téma jako tajemno, duchové, astrály, démoni, perpetuum mobile a nadpřitrozené jevy bys asi mohl dlouho.
Jenže to jsou bezobsažná témata...

:O)))

"Realny vyzkum" je sice (teoreticky) hezka vec, ale veda funguje trosku jinak - dokud danou vec nezreprodukuje nezavisly tym, tak se to nepocita.
Je to obecna poznamka, jak je to konkretne u projektu z prezentace nevim. Snad lip nez u "legendarniho" projektu se tremi autobateriemi (MEG?)...

---

Každý ignorovaný tro(t)l se počítá. Některý i víckrát...

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

E-Ryc:
Nene, MEG byla hámotina s trafem, kde bylo vloženo další vinutí v přerušeném okruhu jádra a kus magnetu.
A ty autobaterky je další blud, tzv. "nabíječka Aladin", kde se všechny baterky navzájem dobijí na plný stav.

Jo ví o čem mluví. Týdně jsem zažil schůzí o ničem několik. Takže jsem na ně přestal chodit a raději se o to více věnuji své práci. A po delší době si zase připadám užitečný.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Neměl by se Elon Musk spíše jmenovat Big Mouth?

Obrázek uživatele Joe

Big Mouth je spíš výraz pro spoluobčany a nemakačenka, vyřvávající na poště, že maj malé sociální dávky... Protože huba je jeden ze dvou orgánů, kterej jim jede na 100% (Ano správně jste vytušili milý Watsne - ten druhý orgán maj o metr níž)

---

Fotovoltická elektrárna 9 KWp -36 panelů, Solární ohřev vody 75 trubic- 12 kw, Tepelné čerpadlo in 6kw out 23 kw. Elektromobilista čekatel....:-))) Na obrázku s mým synem Matějem se těšíme u TMS, od který sme měli na nějakej čas ve Vegas klíč...:-)))


Nabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil