Tesla dodá 100 baterií PowerPack k nabíjecím stanicím Electrify America od Volkswagenu

Jan Horčík - 07 Únor 2019

Program Electrify America, v jehož rámci Volkswagen vybuduje v USA rozsáhlou síť nabíjecích stanic, je součástí pokuty za aféru dieselgate. Nyní na tom vydělá Tesla.auto nabíjecí stanice pro elektromobily Electrify America, bateriový systém Tesla Powerpack

Bateriový systém Tesla Powerpack (vlevo) a nabíjecí stanice pro elektromobily Electrify America.
foto: Electrify America

Volkswagen si skrze Electrify America objednal u společnosti Tesla 100 bateriových systémů Powerpack. Ty doplní ke svým nabíjecím stanicím.

Velké baterie u výkonných rychonabíjecích stanic mají pomoci zejména se špičkovými odběry, kdy je cena elektřiny nejvyšší, a nabíjení se tak provozovatelům velmi prodražuje.

Samotná Tesla něco podobného plánuje pro novou verzi 3 svých nabíjecích stanic Supercharger, kterou má představit během nadcházejících měsíců. Měla by se pochlubit nejen bateriovými systémy, ale také vyšším nabíjecím výkonem.

Stanice Electrify America budou vybaveny 210kW/350kWh Powerpacky. Pro Teslu jde o nezanedbatelnou zakázku cca 21 MWh Powerpacků. Electrify America zase hodlá do roku 2027 investovat celkem $2 mld. do rozvoje své sítě.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Zajímavější na tom spíš je, že nás na rychlonabíječkách určitě do budoucna čekají během dne minimálně dvě spíš tři různé ceny podle času špiček, běžného provozu a klidné noci.

Obrázek uživatele PaRi

Tak to muselo ve Wolfsburgu někoho hodně zabolet...

---

www.xpari.cz
Škoda CitigoE iV

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Právě naopak, ještě na tom v budoucnu vydělají. Já bych výrobcům nařidil zákonem, že na každých vyrobených 200 kusů BEV musí postavit jednu nabíječku s minimálním výkonem AC 22 kW a na každých 1000 jusů jednu nabíječku minimálně DC 50 kWh a bylo by vystaráno.

Povedal by som, že pre Teslu to naopak je vcelku zanedbateľná zákazka. 100 staníc po 350 kWh je batériový ekvivalent 350 S/X-iek. Toľko batérií vyrobia cca za pol zmeny.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

cena powerpacku je ale nasobne vyzsi, set s parametry 210kW/350kWh vychazi zakaznicky na cca $260 tisic, cela ta zakazka tedy muze mit hodnotu 26 milionu dolaru + samozrejme pak jsou poplatky za zpravu a servis, pro Teslu je to tedy urcite dobrej kseft

Jasné, nerozporujem 26 miliónov usd, len vravím, že to s celkovými tržbami extra nepohne. Nie je to taká zákazka, že by museli uvolniť kapacity továrne na mesiac a pod.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Hehe. Tesla profituje z dyzlblejtu...


Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů Circontrol