Součástí Barum rally byly také závody elektromobilů a hybridů

Jan Horčík - 28 Srpen 2017

O uplynulém víkendu se během Barum rally konal první ročník Green Rally, závody elektrických a hybridních vozů. Tato auta nejezdila závody na čas, ale na pravidelnost a zručnost.auto elektromobily hybridy Barum Green Rally

Závodníci se svými elektromobily, hybridy a plug-in hybridy na startu Green Rally
foto: Petr Medveď

Společně s ostrými závodními vozy se tak ve Zlíně a okolí pohybovala skupina 22 aut s alternativním pohonem. Nejčastěji zastoupené byly elektromobily BMW i3, dále pak Nissan Leaf, Tesla Model S, Tesla Model X a dva vozy BMW i8.

Green Rally 2017

Green Rally 2017
foto: Petr Medveď

"Protože Barum Czech Rally Zlín coby přední motoristický podnik v České republice chce držet krok s nejnovějšími směry, je tu premiérový ročník Green Rally - podnik určený pro elektromobily a vozidla s hybridním pohonem," píše se na oficiálním webu závodu.

Vítězný elektromobil Tesla Model X

Vítězný elektromobil Tesla Model X
foto: Petr Šošolík

Vítězným vozem Green Rally se nakonec stal elektromobil Tesla Model X řidičů Lukáše Hatase a Terezy Němcové. Druhá byla Tesla Model S a třetí Ford Mondeo Hybrid.

Green Rally 2017

Green Rally 2017
foto: Petr Medveď
vlastní
Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele Kuk

Utajený závod.

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Dá se prosím někde zjistit dopředu, kde takový "závod" Hybridů a Elektromobilů bude?? Rád bych se zúčastnil.. :))

Tak si dejte do kalendáře rovnou příští ročník. Budeme rádi, když nás bude víc a začnou nás brát vážně.

---

ecotaxiolomouc.cz

Obrázek uživatele Radovan

Dozvěděli jsme se bohužel pozdě a už jsme měli jinou elektroakci. Jinak by tam byl i Peugeot Ion. Pár lidí odradilo startovné 5 litrů, které se nakonec prý většinou neplatilo, dokonce Nissan vypsal pro 5 přihlášených startovné zdarma, ale i tak byl na poslední chvíli problém vůbec někoho sehnat.

---

BEV Peugeot Ion nový 4/2014, dnes 91 tis. km, 5/2016 2.ojetý ženě, dnes 42 tis. km (56 celkem), ekolo Agogs SilverGo 10/2013, dům FVE 3,6kWp 9/2009, ohřev vody solár Vaillant 6/2010, vlastní studna 1999, dřevodům sendvič panel 2000, permakulturní zahrada 2017, zachytávání dešťovky 880L Keter 4/2020.

To je fakt překvapení že vyhrála Tesla :) To je stejný jako posadit mezi závod malých městských benzínových aut dvě Porsche.

---

<_-@--°°°°°°°°°°-@-_> ☺
Kia e-Niro 64 kWh, 2000 km

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

"Tato auta nejezdila závody na čas, ale na pravidelnost a zručnost."....Tedy klidně tam mohl jezdit Trabant a Porsche a mohlo se stát, že zvítězí Trabant, když nešlo o rychlost. V tomto případě nebyla Tesla zvýhodněna.

KIA Soul jela taky a v některých disciplínách Tesly porážela.

---

ecotaxiolomouc.cz

Obrázek uživatele ozana

auta nejezdila závody na čas, ale na pravidelnost a zručnost.

---

Nekupujte BTC za 10k, počkejte až bude stát 100 tisíc USD ;-)

Firmy jiz nakoupily 6,42% (!) všech bitcoinů které kdy budou existovat! https://bitcointreasuries.org/

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

jo celkem úspěšná cenzura elektromobilů na Continental Barum Rally 2017 ;) tenhle přiblbý motošit pro ichtly sotva s výučákem prostě není pro normální lidi a auta na eletřinu ;)

youtube.com/results?search_query=Barum+rally+2017+tesla


Nabíječky elektromobilů Circontrole-stationAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?