Součástí Barum rally byly také závody elektromobilů a hybridů

O uplynulém víkendu se během Barum rally konal první ročník Green Rally, závody elektrických a hybridních vozů. Tato auta nejezdila závody na čas, ale na pravidelnost a zručnost.

Závodníci se svými elektromobily, hybridy a plug-in hybridy na startu Green Rally
foto: Petr Medveď

Společně s ostrými závodními vozy se tak ve Zlíně a okolí pohybovala skupina 22 aut s alternativním pohonem. Nejčastěji zastoupené byly elektromobily BMW i3, dále pak Nissan Leaf, Tesla Model S, Tesla Model X a dva vozy BMW i8.

Green Rally 2017

Green Rally 2017
foto: Petr Medveď

„Protože Barum Czech Rally Zlín coby přední motoristický podnik v České republice chce držet krok s nejnovějšími směry, je tu premiérový ročník Green Rally – podnik určený pro elektromobily a vozidla s hybridním pohonem,“ píše se na oficiálním webu závodu.

Vítězný elektromobil Tesla Model X

Vítězný elektromobil Tesla Model X
foto: Petr Šošolík

Vítězným vozem Green Rally se nakonec stal elektromobil Tesla Model X řidičů Lukáše Hatase a Terezy Němcové. Druhá byla Tesla Model S a třetí Ford Mondeo Hybrid.

Green Rally 2017

Green Rally 2017
foto: Petr Medveď
vlastní

9 komentářů u “Součástí Barum rally byly také závody elektromobilů a hybridů”

 1. Dozvěděli jsme se bohužel pozdě a už jsme měli jinou
  Dozvěděli jsme se bohužel pozdě a už jsme měli jinou elektroakci. Jinak by tam byl i Peugeot Ion. Pár lidí odradilo startovné 5 litrů, které se nakonec prý většinou neplatilo, dokonce Nissan vypsal pro 5 přihlášených startovné zdarma, ale i tak byl na poslední chvíli problém vůbec někoho sehnat.

  1. „Tato auta nejezdila závody na čas, ale na pravidelnost a
   „Tato auta nejezdila závody na čas, ale na pravidelnost a zručnost.“….Tedy klidně tam mohl jezdit Trabant a Porsche a mohlo se stát, že zvítězí Trabant, když nešlo o rychlost. V tomto případě nebyla Tesla zvýhodněna.

 2. jo celkem úspěšná cenzura elektromobilů na Continental
  jo celkem úspěšná cenzura elektromobilů na Continental Barum Rally 2017 😉 tenhle přiblbý motošit pro ichtly sotva s výučákem prostě není pro normální lidi a auta na eletřinu 😉

  youtube.com/results?search_query=Barum+rally+2017+tesla

Napsat komentář