Sledujte online představení prvního elektromobilu Škoda Citigo-e iV a plug-in hybridu Škoda Superb

Jan Horčík - 23 Květen 2019

Už dnes v 15.30 představí Škoda svůj první elektromobil Škoda Citigo-e iV a také plug-in hybrid Škoda Superb. Sledujte online přenos.auto Škoda Superb

Pro všechny, kdo se nemohou účastnit premiéry na místě, je k dispozici 45minutový přímý přenos prezentace nových vozů, který začíná 23. května 2019 v 15:30 h hned v několika on-line platformách na internetu.
foto: Škoda

Dnes se světu ve slovenské Bratislavě poprvé představí modernizovaná modelová řada Škoda Superb, včetně plug-in hybridní verze, a čistě elektrické provedení modelu Škoda Citigo.

Elektromobil Škoda Citigo-e iV a plug-in hybrid Škoda Superb jsou první auta na baterie mladoboleslavské automobilky. Online přenos z jejich představení můžete sledovat mimo jiné také na Facebooku.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele Tomáš

No konecne. Preji stastnou jazdu.

---

Prius PHV (2012)
V EV módu najeto přes 15000 km.

Mě by zajímalo co na to Babiš? Nevyžene teď Škodu z ČR? Kam za momement bude cpát řepku? :O

Obrázek uživatele Magy

Z repky sa len asi tretina pouziva na bionaftu, vacsinou ide o normalne pouzitie v potravinarstve a inde. ;)

Obrázek uživatele Kuk

Kde inde?

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Obrázek uživatele Magy

citujem:
"Hojné využití najde řepkový olej v chemickém průmyslu, farmacii. Použití je opravdu široké - k výrobě mazacích a hydraulických olejů, fermeží, kosmetických produktů, mýdel, pracích prostředků a masážních olejů. Řepka patří mezi první rostliny v roku, které mohou včely opylovat a včelaři vyrobit řepkový med, který se vyznačuje světlou barvou. Výlisky ze semen se dají využít jako krmivo pro hospodářská zvířata nebo jako palivo.
Pelety z biomasy se vyrábějí lisováním na peletovacím lisu a mají výhřevnost srovnatelnou s hnědým uhlím nebo dřevěnými briketami tedy přibližně 15-19 MJ/kg."
Tych prednosti je ale viac, v potravinarstve je to najme kvoli nizkemu podielu nezdravych nasytenych mastnych kyselin a velmi vysokemu obsahu prospesnych viacnenasytenych mastnych kyselin.

https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/repka-dotace-zlute-pole_1805100610_pek
Prostě inde... důležité je to hlavně napsat. :D Pravidelně je to však 1/3 až 1/2, což je poměrně hodně a ještě tím, že to jde na biopalivo, tak se může používat na hnojení vše.
Každopádně i tak je to pořád hodně řepky k ničemu. Jinak další významná část padá pravděpodobně na pálení a zanedbatelná jde do potravinářského průmyslu. Což je ale nesmysl používat řepkový olej, když si člověk vezme kolik chemie tato rostlina potřebuje. Za poslední roky jsem tedy nekoupil jiný než olivový olej.

Ja vim,z ejsme hnusnej, ale neda mi to. Olivy se pestuji bez chemise? :-)

Obrázek uživatele Jiří_Švarc

Éra of Škoda immobility starts right now. No nevím, jestli zvolili nejšťastnější slogan :-D

---

EV - tabulky, statistiky: https://bit.ly/2uU06PO

psst už to jede ...

Obrázek uživatele M.Krupka

Gratuluji Škodovce, že vstoupila do 21.století.

Sice trochu pozdě ,ale na druhou stranu ve správnou dobu.

Navíc kolik automobilek z tak malých zemí jako je ta naše vyrábí sériově elektromobily?

Obrázek uživatele M.Krupka

Elektrické Citigo tuším u nás nedělají. Nedělají ho v Bratislavě na Slovensku??

Obrázek uživatele Magy

elektricke citigo sa este nevyraba, vsak ho este len predstavili ako novinku. doteraz sa vyrabalo len normalne spalovacie.

Obrázek uživatele Kuk

Ale elektrickej e-up dělaj na Slovensku už od začátku ne?

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Obrázek uživatele Radovan

Ano. Od roku 2014. Jako VW eUP. V ještě menší zemi než je ČR :-(

---

Elektromobily Peugeot Ion nový od 4/2014, najeto 79 tis. km, od 5/2016 druhý ojetý pro ženu, najeto 34 tis. km (48 celkem), elektrokolo Agogs SilverGo od 10/2013, domácí FVE 3,6kWp od 9/2009, ohřev vody solárními panely Vaillant od 6/2010, vlastní studna od 1999, dřevodům sendvičový panel od 2000, permakulturní zahrada od 2017.


Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilveletrh e-SalonNabíječky elektromobilů Circontrol
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?