Škoda Auto investuje do služby sdílení kol Rekola, spouští je v Mladé Boleslavi

redakce - 24 Červen 2019

Nadační fond Škoda Auto finančně podpoří spuštění systému sdílených kol provozovatele Rekola v Mladé Boleslavi. Sdílení jízdních kol pomocí aplikace v mobilním telefonu již úspěšně funguje v osmi městech České republiky. Z prostředků fondu Škoda Auto mají uživatelé zdarma prvních 15 minut jízdy. Projekt je součástí iniciativy Nové Boleslavsko, jež si klade za cíl dlouhodobé zvýšení kvality života v regionu, včetně ulehčení dopravy a zavedení ekologických forem městské mikromobility.

Z prostředků fondu Škoda Auto mají uživatelé zdarma prvních 15 minut jízdy. Projekt je součástí iniciativy Nové Boleslavsko, jež si klade za cíl dlouhodobé zvýšení kvality života v regionu, včetně ulehčení dopravy a zavedení ekologických forem městské mikromobility.
foto: Škoda

Projekt přispěje k zvýšení atraktivity města a jeho přeměny na moderní místo pro život, k čemuž se zavázala Škoda Auto a partneři v rámci společné iniciativy Nové Boleslavsko, do kterého společnost přispěla založením Nadačního fondu Škoda Auto s finanční alokací ve výši 30

„Jedním z hlavních podnětů občanů v rámci průzkumu veřejného mínění na portále www.noveboleslavsko.cz byla podpora ekologických forem dopravy ve Mladé Boleslavi. Projekt sdílení jízdních kol s finančním příspěvkem Nadačního fondu Škoda Auto je jedním z prvních konkrétních řešení, jak místním občanům i návštěvníkům města umožnit rychlou, jednoduchou a cenově velmi dostupnou individuální dopravu a současně ulevit městu od automobilů,“ říká Michal Kadera, vedoucí vnějších vztahů společnosti Škoda Auto a předseda správní rady Nadačního fondu Škoda Auto.

Rekola nově jezdí také v Mladé Boleslavi

Rekola nově jezdí také v Mladé Boleslavi
foto: Škoda Auto

Projekt sdílení jízdních kol Rekola již funguje v osmi městech České republiky, devátým se nyní stává Mladá Boleslav. Zájemcům bude k dispozici 60 bicyklů do města, z toho polovina s třístupňovou přehazovačkou, polovina bez ní.

Od září přibude také 10 elektrokol. Uživatelé si mohou kola jednoduše zapůjčit pomocí aplikace v mobilním telefonu, sdílení bicyklů funguje 24 hodin denně. Prvních 15 minut jízdy je pro všechny uživatele díky příspěvku Nadačního fondu Škoda Auto zdarma.

Výpůjčka a vrácení sdílených kol je možné v rámci předem určených zón. Mezi tyto zóny patří například okolí Škoda Muzea, nebo Vzdělávacího centra Na Karmeli a další lokality. Sdílení kol je v letošním roce dostupné od června do 21. listopadu.

Kolo si půjčíte jednoduše přes mobilní aplikaci

Kolo si půjčíte jednoduše přes mobilní aplikaci
foto: Škoda Auto

Nadační fond Škoda Auto investuje v příštích letech do rozvoje regionu 30 milionů eur, které budou vynaloženy na projekty zohledňující přání a návrhy obyvatel z Mladé Boleslavi a nejbližšího okolí. V první vlně byly představeny projekty za více než 60 milionů korun a ve spolupráci s hlavními budou podpořeny zejména projekty vedoucí ke zlepšení dopravní situace a k podpoře možností trávení volného času.

Společně s partnery se hledá model realizace výstavby mostu pro pěší a cyklisty přes řeku Jizeru, výstavbou rampy v BMX areálu v Benátkách nad Jizerou nebo s opatřeními pro obnovu vegetace v přírodním parku Štěpánka, který byl v minulém roce značně poškozen vichřicí a kůrovcem.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář

OT: Příčinou exploze vodíkové stanice v Norsku byl únik vodíku ve vysokotlakých nádržích. Zajímavost: výbuch byl tak silný, že byl registrován jako zemětřesení až do vzdálenosti 28 kilometrů.
zdroj

Obrázek uživatele M.Krupka

Se nám ta vodíková budoucnost trochu komplikuje. Byla to asi pěkná rána.

https://www.csb.gov/silver-eagle-refinery-flash-fire-and-explosion-and-catastrophic-pipe-explosion/

Obrázek uživatele Radovan

Líbí se mi ten klon Rekolo cyklistky. Vždycky ho mají vyfocený, když někde začínají. Pořád vypadá stejně, jedno v jakém roce, roční době i městě :-)

---

BEV Peugeot Ion nový 4/2014, dnes 91 tis. km, 5/2016 2.ojetý ženě, dnes 42 tis. km (56 celkem), ekolo Agogs SilverGo 10/2013, dům FVE 3,6kWp 9/2009, ohřev vody solár Vaillant 6/2010, vlastní studna 1999, dřevodům sendvič panel 2000, permakulturní zahrada 2017, zachytávání dešťovky 880L Keter 4/2020.

Obrázek uživatele Franta Koudelka STS CHvojkovice Brod

Aliance Renault-Nissan se po Ghosnově odchodu tiše rozpadá

https://www.idnes.cz/auto/zpravodajstvi/senard-bollore-renault-nissan-ghosn.A190620_063056_automoto_fdv

---

Za klima/Sněhuláky/GRÉTU/GrínDojčUWH/EX-REB/TESLU a BD ;) ČEZKO země zaprodaná, ropáků autopopelnic plná, žlutým svinstvem oplývající ;) Zpátečníky Zaprděnce a čuchače fosilního fetu budoucnost nemiluje, kdo nejde s dobou jako by DEBYL ;) 1.liga MISTŘI: Kuk/Saman/Švarc 5.kolona ROPÁCI: runner42

A když si to půjčim v té Mladé Boleslavi, spustí se v rámci aplikace rekola software, co mi z telefonu udělá prskavku jedovatých látek?
Nebo to mají zařízené tak, že za každou vykonanou jízdu se aktivuje podvodný software v autě, které právě vyjíždí z linky?

OT: Falcon Heavy

Zítra v úterý 25.6.2019 v 05:30 SELČ je plánován další let
https://www.elonx.cz/mise-stp-2/

Obrázek uživatele Franta Koudelka STS CHvojkovice Brod

https://www.idnes.cz/technet/vesmir/nejtezsi-raketa-soucasnosti-start.A190624_144052_tec_vesmir_mla

---

Za klima/Sněhuláky/GRÉTU/GrínDojčUWH/EX-REB/TESLU a BD ;) ČEZKO země zaprodaná, ropáků autopopelnic plná, žlutým svinstvem oplývající ;) Zpátečníky Zaprděnce a čuchače fosilního fetu budoucnost nemiluje, kdo nejde s dobou jako by DEBYL ;) 1.liga MISTŘI: Kuk/Saman/Švarc 5.kolona ROPÁCI: runner42

Obrázek uživatele Alien5

To neni sobrej napad romove u kaufu s dalsi existence na ulicich budou mit co krast :D. Kamerovy system to nezachrani.

---

Profesionální astronom. Česká astronomická společnost, http://udalosti.astronomy.cz/
BOINC : https://www.czechnationalteam.cz

Nebuďte hned škarohlíd. Kola jsou stavěná a barvená tak, aby motivace jejich krádeží byla minimalizovaná. Jednou z výhod sdílení, proti vlastnímu kolu, je sdílení rizika krádeže pouze v době výpůjčky, tedy pokud kolo vrátíte podle pravidel. A s tou poctivostí to u nás také tak špatné není https://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/experiment-s-penezenkou-proveril-poctivost-lidi-ve-svete-kte/r~cf1d13ae967011e9a305ac1f6b220ee8/ Osobně v Praze kombinuju kola vlastní s kolama sdílenými často i proto, že svoje se bojím jen tak někde nechat. Bohužel i Rekola se kradou, ale zatím to naštěstí nebylo pro Rekola smrtelné. Nicméně ano, u elektrokol sdílím Vaše obavy, nicméně doufám, že nebude tak zle. To byste se mohl krádež předpovídat u každého na ulici zaparkovaného auta / motocyklu, ale ono to naštěstí tak zlé není, tedy ani růžové, až na ta Rekola :-) Jinak k vašemu rasistickému předsuku; naši chatu vykradli prokazatelně bílí - taky už jsou v chládku díky kameře u železničního přejezdu a pozornosti mojí maminky - tak si nezapomínejte dávejte bacha na bílí kradou!!! Nebo taky "všickni tu kradnú", ostatně viz náš trestně stíhaný premiér nebo zatím nepravomocně odsouzený hejtman středočeského kraje, no a můžeme pokračovat...

Obrázek uživatele Alien5

Tady se kradou i zasuvky ve zdech :D dokud nepoznate neuverite.

---

Profesionální astronom. Česká astronomická společnost, http://udalosti.astronomy.cz/
BOINC : https://www.czechnationalteam.cz

Věřím a jak to řešíte? Neparkujete před obchodem, aby vám neukradli naftu z nádrže? Troufnete si vůbec někde nachat automobil, kolo motorku? Je to otázka míry paranoi. Nakonec krádež kola je trestný čin a od toho tu máme stát a policii. Rekola se kradou, ale většinou se zase najdou, pár už jsem jich v Praze identifikoval, zrovna včera jedno v Karlíně. Ono je to pro uživatele služby podezřelé, když někde nějaké zahlédne nezamčené, nebo zamčené, které není v mapě. Trochu víc bych se bál o ta elektrokola, snad budou lépe zabezpečená...

Obrázek uživatele Alien5

Vite porad diskutujete o vecech o kterych nemate ani paru. A vyvozujete extremni zavery. Naftu ? omg to si delate uz fakt PR..del.

---

Profesionální astronom. Česká astronomická společnost, http://udalosti.astronomy.cz/
BOINC : https://www.czechnationalteam.cz

Když dojdou argumenty je třeba přejít k osobnímu útoku? To si pletete diskuzi s něčím jiným. Ale nejste v tom sám inspiraci lze hledat u politiků. Ano s naftou si dělám legraci, zmínil jsem ji v nadázce, ikdyž jsem krádež paliva zažil vícekrát, než krádež kola. Nicméně stalo se mi obojí. Diskutuji o sdílení kol, v tomto případě mám osobní zkušenost z Prahy, kde věřte mi, kriminalita není nulová. Co sleduji, tak Rekola si velmi váží svých kol a pokud se na některém místě kradou, tak ono konkrétní místo tzv. "repoint" z mapy odeberou.


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebNabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.e-station