Připravuje Apple vlastní robotické auto?

Jan Horčík - 10 Únor 2015

Kolem Apple se za posledních pár let vynořilo tolik spekulací, že ta nejnovější o robotickém autě už nejspíš nikoho nevyvede z míry. Ostatně, robotická auta zkoumá i Google a mnozí další, tak proč ne i Apple?auto robotické auto Apple

Připravuje Apple technologii pro robotická auta? Nebo jde o chytrou reklamní kampaň nějakého start-upu?
foto: Claycord.com

V okolí amerického začali poslední dobou náhodní řidiči registrovat černé dodávky s podivným bílým rámem na střeše. Ten nápadně připomíná vybavení používané u jiných robotických aut.

Následně se potvrdilo, že minimálně jedna ze zmíněných dodávek byla registrována pod Apple. Experti na robotiku pak potvrdili, že dodávky mají vše, co robotické auto potřebuje. Primárně LiDAR, v tomto případě nejspíše značky Velodyne, po jednom vpředu a vzadu. Dále několik kamer, pochopitelně GPS a akcelerometry.

Na druhou stranu, stejně dobře může jít o "mapovací auto", které sbírá podklady pro Apple Maps - mapovou aplikaci podobnou . Anebo jde prostě jen o auto, které projíždí všechny místní silnice. Navíc, Apple je mistr v utajování svých aktivit, kdy často operuje přes fiktivní společnosti, a tak je otázkou, zda by tak kritickou technologii provozoval na vlastních dodávkách.

Ostatně, nedávno si tajemná společnost "Apple Electric Car, Inc." registrovala v patent na speciální displej pro golfové vozíky. A není tomu tak dávno co se reálně spekulovalo o tom, že Apple by mohl mít své auto iCar, velmi pravděpodobně elektromobil, o kterém snil Steve Jobs, případně že Apple by mohl koupit .

Zpět na HybridPřidat komentář

VOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.e-stationAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů Circontrol
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?