Hodinky Apple Watch + elektromobil Tesla Model S

Chcete-li dnes ukázat že jste skutečný nadšenec do technologií, není lepší volba než elektromobil Tesla Model S. A kdybyste to chtěli dotáhnout skutečně k dokonalosti, pořídíte se k němu ještě chytré hodinky Apple Watch. Vývojáři z ELEKS Labs už chystají software.

Spojení chytrých hodinek Apple Watch a elektromobilu Tesla Model S – dokonalá frajeřina, nebo užitečný gadget?
foto: ELEKS Labs

Spojení chytrých hodinek (smartwatch) a elektromobilu to rozhodně není první. Už před časem jsme psali, že elektromobil BMW i3 spolupracuje s hodinkami Apple Watch a dokonce jsme informovali i o samotném elektromobilu Tesla, který lze ovládat chytrými hodinkami Android Wear.

Chytré hodinky Apple Watch se ale k uvedení na trh teprve chystají – a to s velkým očekáváním. Podle mnoha analytiků rozhodne jejich ne/úspěch o osudu celého odvětví. Parta softwarových vývojářů ELEKS Labs se rozhodli na příchod Apple Watch dobře připravit a rozhodli se spojit dvě mediálně vděčná témata.

V současné době proto pracují na softwaru, který umožní přes hodinky Apple Watch částečně ovládat a sledovat elektromobil Tesla Model S. Podle vlastních slov se musejí potýkat s řadou překážek a omezení zejména na straně Apple Watch.

Například není možné přímo propojit hodinky a auto pomocí Bluetooth – spojovacím mezičlánkem musí být . Ostatně, ve svém blogu to vyjádřili jasně: aplikace pro Apple Watch jsou doplňkem pro hlavní iOS aplikace, nenahrazují je. Čas strávený interakcí s aplikace pro Apple Watch se měří na sekundy.

Nakonec by nás zajímal váš nazor: myslíte si, že hodinky jako takové mají dnes ve světě stále své místo jakožto funkční doplněk, nebo jde podle vás o překonaný koncept, který se hodí pouze jako módní doplněk?

4 Comments on “Hodinky Apple Watch + elektromobil Tesla Model S”

  1. K tomu aby si vzdělaný
    K tomu aby si vzdělaný Čech mohl koupit Teslu S. Zde chybí profesní a finanční gramotnost! Přeji VŠEM Čechum a Moravanum aby mohli mít v garáži jakýkoli model Tesly nebo jiného podobného ekologického vozidla. V počátku by to nakonec mohli být uspěšní podnikatelé, jež své Mercedesy a Ferrari vymění za Tesly. A ve volbě hodinek nechme každému volnou ruku a osobní míru vkusu a nevkusu jež k člověku od nepaměti patří!

  2. Taketo „hodinky“ musia este
    Taketo „hodinky“ musia este prejst dlhym vyvojom, aby som ich vzal na milost. V priebehu dna nepotrebujem zase tak casto vediet, kolko je hodin a len kvoli par diskutabilnym vymozenostiam ich nabijat skoro kazdy den? Vytiahnut mobil parkrat denne z vrecka kvoli tym veciam, co zvladaju tieto hodinky, zase nie je taka namaha. Na sms ci hovor ma upozornuje MiBand a ten staci nabijat raz za dva mesiace. Az bude podobny interval nabijania a vydrze baterie u smart-hodiniek, potom uznam, ze maju zmysel.

  3. Pouzivam Galaxy GEAR na
    Pouzivam Galaxy GEAR na notifikace a je to velmi uzitecny. Mam telefon vetsinou v tichem rezimu aby me nerusil a vibraci si u polozenyho telefonu clovek casto nevsimne. Tohle je idealni kombinace, kdy zavibruji hodinky a pri tom telefon muze byt ticho, polozeny nekde na stole. Skoda ze zatimnejde sparovat hodinky s vice zarizenimi naraz.

Napsat komentář