Praha v provozu otestuje hybridní autobus Volvo

redakce - 04 Únor 2019

Dopravní podnik hl. města Prahy ve spolupráci se společností Volvo Bus bude testovat v reálném provozu nízkopodlažní kloubový hybridní autobus Volvo 7900 LAH. Pokud si budete chtít vyzkoušet  jízdu hybridním autobusem značky Volvo, určitě sledujte webové stránky DPP. Zde budou pravidelně umísťovány informace o konkrétních testovaných linkách a jízdním řádu hybridního autobusu.

Pokud si budete chtít vyzkoušet jízdu hybridním autobusem značky Volvo, určitě sledujte webové stránky DPP. Zde budou pravidelně umísťovány informace o konkrétních testovaných linkách a jízdním řádu hybridního autobusu.
foto: Dopravní podnik hlavního města Prahy

Účelem testu je ověření provozních vlastností autobusu zejména jeho ekologičnosti provozu. Princip hybridu spočívá v rekuperaci brzdné energie, čímž je dosahováno úspory paliva až 35% ve srovnání s klasickým pohonem naftovým motorem.

Volvo používá technologii takzvaného paralelního hybridu, kdy v hnacím řetězci je za naftovým motorem vřazen elektromotor, který pracuje buď v režimu motor nebo generátor. Energie, která se takto vrací do oběhu je ukládána v trakčních bateriích na střeše vozidla a je používána zejména při rozjezdu - akceleraci.

Kromě úspory paliva, a tím nižším emisím, je dalším významným přínosem ke zlepšení životního prostředí snížení hlučnosti zejména při rozjezdu, kdy je aktivován tichý elektropohon.

Hybridní autobus nemá žádné limity denního dojezdu a tím je logickým mezičlánkem mezi klasickými autobusy s naftovými motory a elektrobusy poháněnými pouze bateriemi o nichž se dnes hovoří jako o autobusové trakci budoucnosti.

Interiér hybridního autobusu Volvo 7900LAH

Interiér hybridního autobusu Volvo 7900LAH
foto: Volvo

Zapůjčený autobus je 18 metrový kloubový autobus s celkovou obsaditelností 136 cestujících z toho sedích 42 a 92 stojících. Je vybaven pohodlnými polstrovanými sedačkami Ster.

Ergonomicky řešené pracoviště řidiče je zabezpečeno prosklenými dveřmi s možností komunikace s cestujícími stahovatelným okénkem. Komfort řidiče a cestujících je zajištěn samostanými okruhy ventilace /topení – klimatizace.

Autobus je v barevném provedení a kombinaci zejména ovládání dveří podle požadavků belgického operátora STIB město Brusel kde byl rovněž testován v běžném provozu.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele honza.t

Vliv automobilových emisí na lidské zdraví
MUDr. Ireana Opletalová z Kliniky nemocí plicních
https://www.youtube.com/watch?v=HmciyR6p3DE

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Praha je moc pomalá a opatrná. tady se každej rok testují všelijaké elektrobusy, hybridbusy, trolejbusy s baterií apod. A nic víc než testování z toho není. Zatím v jiných městech už začínají kupovat elektrobusy nebo už dávno provozují aspoň CNG/LPG v příměstské dopravě. A v Číně si během té doby nakoupí elektrobusy pro celý město, který má víc obyvatel než Praha.

Obrázek uživatele Radovan

Holt až v Praze Volvo podmázne ty správné lidi, tak tam bude mít autobusy. Do té doby se bude Volvo jen testovat, jako je už léta v Praze zvykem.
A buď dodavatel v mezidobí pochopí a uplatí nebo nepochopí a odtáhne. Je to v Praze velmi jednoduché. Už roky.

---

Elektromobil Peugeot Ion nový od 4/2014, najeto 69 tis. km, od 5/2016 druhý ojetý Peugeot Ion pro ženu, najeto 27 tis. km, elektrokolo Agogs SilverGo od 10/2013, domácí FVE 3,6kWp od 9/2009, ohřev vody solárními panely Vaillant od 6/2010, vlastní studna od 1999, dřevodům sendvičový panel od 2000.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Dobry. Kazdej posun o kus vpred dobry.

Ne EV fanatismu!

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Jak asi vypadá tzv. EV fanatismus. Úplně zbytečný plk.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Je to nekriticky obdiv k EV.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Jenze tady je EV fanatik kazdej druhej....

Ale lepší než full diesel

---

Zatím Nissan Leaf...
Už ne, zatím Hyundai Ioniq electric....
Už se ale těším na 3....

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Záleží hlavně na ceně. Navíc tenhle typ ještě musí většinu léta používat klimatizaci, takže celková spotřeba bude nejspíš běžná.

Je to náhoda, ale je to asi tak hodina a půl co jsem ten hybridní bus potkal v Praze v ulici V korytech. Ten design mě zaujal a když jsem četl nápis hybrid napadlo mě s křížkem po funuse...

---

Zatím Nissan Leaf...
Už ne, zatím Hyundai Ioniq electric....
Už se ale těším na 3....

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

A co takhle od Křetinskeho koupit Libchavsky elekrobus a testovat zda se uspoří 100 % nafty? Ve Vrchlabí fungují dva a opravdu šetří 100 % nafty. Zázrak!

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Standardní nastavení volby "Zasílání upozornění na email" můžete nastavit na stránce svého profilu.
Ochrana proti nevyžádaným příspěvkům
Absolováním testu nám pomáháte bojovat proti SPAMu. Děkujeme.

EVMapa.cz - mapa nabíjecích stanicAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilBUS2BUSKariéra EVC GroupNabíječky elektromobilů Circontrol