Policejní velitelské vozidlo na CNG - jako z filmu Demolition Man!

Jan Horčík - 06 Leden 2013

V roce 2010 prezentovala americká společnost Carbon Motors speciálně upravené BMW. Auto nesoucí označení Cabron Motors E7 bylo určeno speciálně pro americkou policii. Projekt nakonec nebyl schválen. Automobilka to teď zkouší s novým TX7 Multi-Mission na .Carbon Motors TX7

V budoucnosti možná budou policejní velitelská auta v USA vypadat nějak takhle
foto: Carbon Motors

Multifunkční velitelské policejní vozidlo Carbon Motors TX7 může být poháněno buďto přeplňovaným dieselovým osmiválcem, případně nasávat stlačený zemní plyn (CNG). Auto dokáže přežít útok chemickými nebo biologickými zbraněmi.

Vejde se do něj až deset lidí a může být dovybaveno všemi technologiemi, které jsou pro takové vozidlo třeba – např. termální vizí nebo infračervenými skenery. Cena za jeden kus takového auta je $149 950.

Carbon Motors TX7 Carbon Motors TX7 Carbon Motors TX7

Podobně jako před lety v České republice, tak i dnes v mají údajně některá policejní oddelění problém s náklady na pohonné hmoty. Nové, šetrnější vozy by to moholy vyřešit.

TX7 Multi-Mission nabízí pochopitelně pohon na všechna čtyři kola, výkon přes 300 koní, točivý moment 813 Nm, to vše doplněno o automatickou šestistupňovou převodovku. Rozvor je 4470,4 mm, délka 6908,8 mm, šířka 2489,2 mm, výška 2971,8 mm. Není to žádný střízlík!

Hmotnost auta je 7484 kg, nádrž má (v případě diesel verze) kapacitu 151,4 l. Pokud se začne vyrábět, bude se vyrábět v továrně Carbon Motors v Indianě.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Je dobře,že zatim zločinnost v ČR neni na urovni USA,takže podobna vozidla by mohly česke firmy dělat pro cizi zakazniky.A diky tomu,že dokažeme vyrobit i česke Pandury tak dokažeme vyrobit i velitalska vozidla i pro složky zachranneho systemu.Nakonec toto už děla i Iveco-Karosa Vysoke Myto v provedeni Irisbus.A co se tyka jinych alternativnich medii to v ČR neni tež problem,většina českych vyrobcu je schopna je na přani zakaznika do vozidel zabudovat.

Obrázek uživatele honza.t

(Podobně jako před lety v České republice, tak i dnes v USA mají údajně některá policejní oddelění problém s náklady na pohonné hmoty. Nové, šetrnější vozy by to moholy vyřešit.) Co vím tak problém s pohonnými hmotami u policie ČR stále trvá.Panují přísná pravidla spotřeby.


VOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů Circontrole-station
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?