Nový Nissan Leaf bude umět automaticky zaparkovat

redakce - 10 Červenec 2017

Nissan potvrdil, že přicházející nový Nissan Leaf bude prvním vozidlem v globální produktové nabídce automobilky, které bude vybaveno technologií ProPILOT Park.auto elektromobil Nissan Leaf technologie automatického parkování ProPilot

Technologie autonomního asistenčního systému Nissan ProPilot má být jedním z hlavních "selling-pointů" nové generace elektromobilu Leaf
foto: Nissan

Technologie ProPILOT Park pomáhá řidičům při parkování tím, že automaticky navádí vůz do parkovacího místa. Osvobozuje tak řidiče od jednoho z nejúmornějších a občas i nejnáročnějších úkolů při řízení. Dává vám jistotu, že v jakékoli situaci dokážete perfektně zaparkovat.

Radary a kamery nového Nissanu Leaf snadno navedou vůz do podélného či šikmého parkovacího místa nebo do příčného stání, ať už popředu či zacouváním, a to stisknutím jediného tlačítka.

Sníží se tak stres řidiče, který pouze sleduje prostor okolo vozidla a v případě potřeby přibrzdí. Tato technologie se dokáže přizpůsobit i těm nejtěsnějším uličkám měst.

Technologie parkování jedním tlačítkem představuje další milník v závazku společnosti Nissan zavádět přístupné a vyspělé technologie pomáhající řidičům do sériově vyráběných vozidel.

Vývoj technologií ProPILOT, jejichž cílem je zajistit větší bezpečnost a potěšení z jízdy, je součástí projektu Inteligentní mobility společnosti Nissan. Ten má změnit způsob, jakým se auta řídí, pohání a integrují do společnosti.

Uvedením Nissanu Leaf na trh se společnost Nissan stala jedním z průkopníků elektromobility. Dnes je Leaf nejprodávanějším elektromobilem světa. Silnice celého světa jich brázdí více než 270 000.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář

Par dalsich fotek - InsideEvs

---

Každý ignorovaný tro(t)l se počítá. Některý i víckrát...

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Typico elektro za mega a nemá ani náběh na lvl5. To sou fakt šašci ala šáde.

Obrázek uživatele ePavel

Nissane, budíček !!!
Tato značka je nejzastoupenější, mezi EV na světě ale už rozhodně není nejprodávanější. Kdy si chlapci konečně uvědomí, že prokaučovali obrovský technický náskok, který svého času měli? To fakt v dnešní době park pilot nezachrání !!!

---

Tesla referral kód: http://ts.la/pavel4572
Od r. 2013 najeto 340.000 el. km.
http://wifi.sampro.cz/ev-charging~c144.html
Nekrmím Trolla42

Nemohl jsem odolat, ale Nissan v elektromobilitě fakticky nikdy žádný technologický náskok neměl. Všechna jeho technická řešení elektrovýzbroje byla při vší úctě nejlépe průměrná a nějak se už zapomíná na ten průser s bateriemi při náběhu výroby. Jestli za něco Nissan opravdovou zásluhu má, tak za to že to auto bylo relativně rychle vůbec možno na mnoha místech ve světě koupit a k tomu i servisovat s rozumnou čekací lhůtou.

Obrázek uživatele Michelin

"Dnes je Leaf nejprodávanějším elektromobilem světa"
A to už se brzy změní. :-)

---

Více než 180tis. elektrizujících km s TMX.
Nissan Leaf 40kWh na nákupy.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Není nic lepšího než zdravá konkurence. Těžit by z toho měl nakonec vždy zákazník. Jen ať se perou o zákazníka. Zatím je to spíš naopak.


e-stationNabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.