Nový Chevrolet Volt - vyšší dojezd, nižší spotřeba

Jan Horčík - 31 Říjen 2014

Automobilka General Motors oficiálně oznámila podrobnosti týkající se novéh generace hybridního pohonného systému Voltec, resp. nové verze plug-in hybridu Chevrolet Volt. Ta přijde na trh už příští rok.auto Plug-in hybrid Chevrolet VOlt

Nová verze "2.0" plug-in hybridu Chevrolet Volt ještě pod maskou
foto: GM

Nový Chevrolet Volt 2016 se dočká zlepšení po všech stránkách. Spalovací motor sloužící jako range-extender zvýší svůj objem 1,4 l na 1,5 l. Čtyřválec EcoTec je součástí zcela nové rodiny motorů. Výkon se bude pohybovat pravděpodobně někde kolem 84 kW.

Nový Volt nabídne celkem pět různých módů chodu a o 20 % lepší zrychlení elektromotoru. To by mohlo znamenat zrychlení z 0 na 100 km/h během nějakých 7 vteřin, podobně jako třeba u .

Nový pohonný systém je asi o 45 kg lehčí, což samo o sobě zajistí snížení spotřeby. Ta se očekává někde mezi 5-6 l/100 km. Zvětší se také kapacita baterie, kterou GM vyvíjí ve spolupráci s dlouholetým partnerem LG Chem.

Nová baterie má o 20 % vyšší kapacitu, počet článků se přitom snížil z 288 na 192. Hmotnost se snížila o 13 kg. Kapacita by se měla pohybovat kolem 19 kWh. Dojezd čistě na elektřinu by tak mohl stoupnout na 80 km. Díky menší baterii nejspíš v novém Voltu přibude také páté sedadlo.

Především na amerických silnicích dnes jezdí asi 69 000 plug-in hybridů Chevrolet Volt. Podle tiskové zprávy GM je až 80 % cest podniknuto čistě na elektřinu.

A co je ještě zajímavější: 50 % aut stojí doma v kterýkoliv sledovaný okamžik (GM získává anonymně data ze 2/3 Voltů). Uživatelé dobíjejí Volt průměrně 10x za týden.

Nový Volt bude mít také mírně vylepšenou palubní dobíječku, která nabídne o něco málo vyšší výkon (současná verze má 3,3 kW) a bude lehčí a efektivnější. Spousta zákazníků by si přála 6,6kW dobíječku, ale to s největší pravděpodobností nestane.

FOTOGALERIE:

auto Plug-in hybrid Chevrolet Volt

foto: GM

auto Plug-in hybrid Chevrolet Volt

foto: GM

auto Plug-in hybrid Chevrolet Volt

foto: GM

auto Plug-in hybrid Chevrolet Volt

foto: GM

VIDEO:

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář

Jestliže to bude mít bateriový dojezd 80km, tak kromě několika málo štrek ročně, je ten spalovací motor (a věci s ním související) většinu času jen zbytečná zátěž.
Nedivil bych se, kdyby byla další generace Voltu se 150 km baterií a spalovací motor by byl vyndávací a mohl většinu času ležet v garáži. (Já vím, že to není tak jednoduché)

Obrázek uživatele Radovan

80 km už vpadá velmi dobře. Volvo V60 plug in hybrid se 50 km je už taky slušná hodnota. Opravdu většina cest na elektřinu.
Jen to nesmí mít debilní elektroniku, která po vlajkou ochrany před vybitím při každé větší akceleraci zapojí do práce spalovací motor. Moje zkušenost z hybridů Citroenu, pravda, to nejsou plug-in hybridy.

---

BEV Peugeot Ion nový 4/2014, dnes 85 tis. km, 5/2016 2.ojetý ženě, dnes 39 tis. km (53 celkem), ekolo Agogs SilverGo 10/2013, dům FVE 3,6kWp 9/2009, ohřev vody solár Vaillant 6/2010, vlastní studna 1999, dřevodům sendvič panel 2000, permakulturní zahrada 2017, zachytávání dešťovky 880L Keter 4/2020.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

1. Jen to nesmí mít debilní elektroniku, která po vlajkou ochrany před vybitím při každé větší akceleraci zapojí do práce spalovací motor - TOTO JE ODPOVĚD NA VAŠI ŮVAHU :

I potom se Chevrolet Volt chová úplně stejně jako když jede na elektřinu - protože na ni stále jede. Teprve v rychlostech nad 70 MPH (112 km/h) se k pohonu náprav částečně přidává také benzinový motor. Na konci výletu o délce necelých 200 km, kdy se hybridní auto prodíralo betonovou džunglí Los Angeles, horskými cestami i dálnicemi, a to i nejvyšších povolenou rychlostí 162,5 km/h byla spotřeba 74,6 mílí na galon (3,15 l/100 km).
Hybrid.cz › Novinky › Chevrolet Volt má spotřebu 1,85 l/100 km
Jan Horčík - 18 Říjen 2010

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Vyndavací? Spíš přípojný ve formě nákladního vozíku ve stylovém designu s možností uložení nákladu na delší cestu. To by bylo vynikající příslušenství pro elektromobil.

Wow, to je bezva nápad. Je fakt, že tohle je technologicky podstatně jednoduší - přitáhnu vozík, připojím oj, připojím zástrčku a jedu.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

To uz je chraneno - skoro by stacilo to jen dotahnout do konce:

DE102012011960 (A1) - Battery range extender for electric car in automobile industry, has battery placed on trailer attached and suspended if necessary and connected with powertrain by cable in switchable manner, and electric circuit connected at rear of car

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Měl bych dotaz, ta spotřeba je v kombinovaném módu nebo po vybití baterie a čistě na benzín?

Obrázek uživatele Jan Horčík

V tiskovce to není nijak specifikováno, ale my jsme si téměř jistí, že v kombinovaném módu.

---

šéfredaktor Hybrid.cz

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Ok, ale to mi přijde hodně. Zvláště pro prvních 100 km, kdy je uváděno, že prvních 80 km se ujede na elektřinu. Cest delších než 100 km třeba já osobně dělám za rok tak 10.

Zjevně každý myslíte pod pojmem "kombinovaný mód" něco jiného. 6l na 100km bude bez pochyby spotřeba čistě na benzín po vybití baterie.

V opačném případě by to muselo znamenat, že to auto po vybití žere 30l/100km, což je absurdní.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

A dojede vaše Oktávka 80km čistě na Elektřinu?

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Moje naložená oktávka žere 5-6 l/100km, není někde chyba?

To sa tyka len ked bezi benzinovy motor. Kto vsak najazdi menej ako spominanych 80km a dobija zo zasuvky tak ma spotrebu 0 l/100km kedze ide cisto na elektrinu. Ak plati napisane "80 % cest podniknuto čistě na elektřinu" tak len 20% cesty ide Chevrolet Volt na benzin a tak mi vysledna spotreba vychadza na 1-1,2l/100km pre najazdene kilomtere vsetkymi Voltami.

OT: Neviem ci je to len vtip ale podobne vyhlasenia "Moje naložená oktávka žere 5-6 l/100km" sa pod clankami o hybridoch ci elektromobiloch vyskytuju pomerne casto. Osobne to beriem ako provokaciu.
S mojim starym 13 rocnym Ford Focus 1,6 benzin, 4st AT (oficialne 6,2/11,2/8,0) som dokazal tiez jazdit za 6,1 (podla dotankovania) nalozeny na ceste z Nemecka, ked som siel 110-120 na techometri a 6,3 som mal po okresnych cestach vo Svedsku. Ked som vsak jazdil v zime v meste, tak som mal spotrebu aj 10 litrov...
Teraz vlastnim Toyotu Prius, z Nemecka som mal spotrebu 4,7 a jazdit s nou v meste za 4,5 l/100km nieje ziadny problem a to urcite nejaka Oktavka nedokaze. Takze jazdit za 5-6 l/100km sa da skoro z kazdym beznym autom, ale skuste tak jazdit v meste/mimo/dialnica...

Obrázek uživatele Jan Horčík

Ne, auta evropské a americké výroby takto nelze dost dobře srovnávat.

---

šéfredaktor Hybrid.cz

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Této poznámce asi nerozumím ... chyba je tedy zřejmě v chevroletu

Obrázek uživatele Jan Horčík

Nikoliv. Americký a evropský automobilový trh nelze takto přímo porovnávat z několika důvodů. Tím hlavním je cena amerického benzínu, která je 2-3x nižší než cena benzínu v Evropě. I z toho důvodu historicky nebraly americké automobilky na spotřebu vozů takový ohled. Stejně tak dlouho existoval ze strany spotřebitelů tlak na co největší výkon a objemné motory. To se v posledních letech mění, ale mentalita většiny amerických spotřebitelů je stále nastavena spíše ve starém módu. I proto je reálná spotřeba 5-6 l/100 km v průměrné kombinované spotřebě v hybridním módu velmi zajímavá hodnota. Za druhé, jak uvádí tisková zpráva i náš článek, více než 80 % cest řidiči podniknou na elektřinu.

---

šéfredaktor Hybrid.cz

Další rozdíl mezi US a EU kontinentem je měřící jízdní cyklus, kde US používají EPA rating, kdežto EU cyklus NEDC, Kde NEDC kvůli svému nastavení v průměru vykáže až o 20% nižší spotřebu než EPA.

Tudíž těch 5-6l dle EPA by mohlo odpovídat cca 4-5l NEDC.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Protože musíte porovnávat porovnatelné. Tedy benzínový vůz stejné kategorie a velikosti. Chci vás vidět, jak zvládnete jet s benzínovým S-maxem o obsahu 2,3 l za 5 až 6 litrů na sto. To je totiž odpovídající konkurent.

Obrázek uživatele Aas

Plugin nemozete porovnavat so spalovakom, lebo jeho hlavna deviza je to, ze je plugin. To ze vie jazdit aj po vybiti baterie je len jeho dalsia deviza.
Samozrejme, ze spotreba po vybiti by mala byt co najnizsia ale nemozete to porovnavat s Pasatom Bluemotion, alebo nech aj s Octaviou Greenline lebo tie nevedia zajst 80 km bez emisii.


Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů Circontrol