Japonsko chce získávat čistý vodík z rafinerií

Jan Horčík - 05 Leden 2011

nemohou fungovat do té doby, než bude k dispozici levný a dostupný zdroj . A samozřejmě infrastruktura, která jej pomůže rozvádět. Právě tímto směrem chce jít Japonsko. Tamní ministerstvo průmyslu aktuálně hledá možnosti produkce vodíku v ropných rafineriích.   
vodík ropná rafinerie

by rádo zavedlo auta na vodík ve velkém do roku 2015. Vodíková auta ovšem vyžadují do svých palivových článků velmi čistý , a to z 99,99%. Ten je velmi drahý a není snadné jej získat.

V ropných rafineriích je vodík vedlejším, de-facto odpadním produktem. Ten je však čistý pouze z 90%. Japonské ministerstvo průmyslu proto aktuálně spustilo iniciativu, kdy chce společně se soukromými firmami vyvinout technologii pro získávání velmi čistého vodíku z rafinerií.

Vývoj technologie je naplánován na tři roky, začne se letos. Ministerstvo do něj investuje v přepočtu přes 60 mil. Kč, polovinu celkových nákladů.

Jednou z prvních automobilek, které už mají auta na vodík k dispozici, je právě japonská Honda. Ta v USA a pronajímá svůj model . Vodíková auta ale vyvíjí také Toyota, jihokorejský Hyundai nebo americká General Motors. První modely hodlají uvést na trh právě kolem roku 2015.

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Zeptejte se Hondy, GM a Toyoty proč to tam nedávají. Pravděpodobně to ještě nevyvinuly do té míra yb to bylo cenově dostupné a nebo je to zatím nepoužitelné?

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Elektromobil si muze sam vyrabet vodik ve chvili kdy je baterie plne nabyta tak presmeruje elektrinu z dobijeni do maleho zarizeni ktere vyprodukuje tech nekolik litru vodiku z vody a behem nekolika minut nadrz naplni.
Nemusi cekat az nekde udelaji nejakou vodikovou pumpu.
Ta technologie uz tady je, staci aby ji zacali montovat do aut.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

úsměvná otázka,stejná,jako ta,proč nemají elektromobily v kolech dynama a proč nemají na střeše větrné turbíny :-)),ostatně přístroj na vyvíjení vodíku je velmi jednoduchý,stačí dva plechy,plus a mínus a vodivý roztok např. soli a vody,dát na sedadlo spolujezdce,nastartovat,až zhasne kontrolka dobíjení připojit vyvíječ,odpojit benzín a jedééééém :-))))

Vezměte si kalkulačku a spočítejte si, kolik je potřeba energie na vyrobení jednoho litru vodíku elektrolýzou.

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Standardní nastavení volby "Zasílání upozornění na email" můžete nastavit na stránce svého profilu.
Ochrana proti nevyžádaným příspěvkům
Absolováním testu nám pomáháte bojovat proti SPAMu. Děkujeme.

Nabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil