Hyundai Elantra Hybrid v roce 2009

Jan Horčík - 18 Červen 2008

První hybridní automobil značky Hyundai s označením Hyundai Elantra Hybrid vejde do prodeje v roce 2009 v Jižní Koreji. Zajímavé spekulace v současné době probíhají kolem toho, zda vývoj hybridních technologií pomohla automobilce Hyundai financovat vláda, která je jak známo v Jižní Koreji s průmyslovými koncerny úzce propojena. Ale politika politikům a obchod obchodníkům. Faktem je, že jihokorejský průmyslový gigant má technologii hybridního pohonu připravenu a už příští rok ji hodlá uvést na trh.  

Hybrid Elantra

Hybrid vycházející z původního modelu Hyundai Elantra (název vozu pro USA, jinde také Hyundai Avante či Hyundai Lantra) bude postaven nejprve na LPG+elektromotoru, v roce 2010 pak přijde na trh také flex-fuel verze s pohonem na benzin+LPG+elektřinu. Zatím není jasné, kdy Hyundai uvede hybridy také mimo domácí půdu, nicméně je jasné, že hlavní konkurenti v podobě automobilek Toyota s třetí generací vozu Toyota Prius a Honda s novým hybridem nebudou s uváděním mimo domovinu otálet. A tak by neměl ani Hyundai.

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Jako spokojeného vlastníka elantry CRDI mne potěšilo, že hybrid ba měl být v Koreji ve staré elantře, ale tomu osobně nevěřím, myslím , že to bude určitě v nové elantře , která se již prodává v USA.


Sleva na profesionální nabíjecí stanici Webasto Livee-stationNabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.