Eco Taxi - designový elektrický taxík studia Slava Saakyan

Jan Horčík - 28 Duben 2010

Ruské designérské studio Slava Saakyan představilo projekt městského taxi vozu Eco TAXI. Jde o řešení otázky životního prostředí skrze elektrický pohon. Pohodlné, futuristicky vyhlížející taxi je poháněno elektromotorem. Hybrid.cz obrázky elektromobily Eco Taxi

"Nejen, že činí města zdravějšími a příjemnějšími pro život, ale navíc zlepšuje se zlepšuje i statut města, které tento typ dopravy využívá," píše se na oficiální stránce projektu. Pohledný minibus by mohl zastat také jinou funkce hromadné dopravy, tedy např. jako autobusová linka na méně vytížených spojích.

Hybrid.cz obrázky elektromobily Eco Taxi

Jde o lehké, prostorné a pohodlné vozidlo, které činí z cestování veřejnou dopravou příjemný zážitek. Díky snížené podlaze lze snadno nastoupit, přitom je možné ve voze také stát.

Hybrid.cz obrázky elektromobily Eco Taxi

Hybrid.cz obrázky elektromobily Eco Taxi

Docela vtipně poukazují autoři na to, že takovýto minibus dopraví do práce spokojené, dobře naladěné pracovníky, kteří podají lepší výkon než lidé zpruzelí z nepohodlného, smradlavého a špinavého klasického autobusu. Autorem návrhu je Andrey Chirkov.

ecofriend
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Ešte nastriekať na čierno a pohrebné služby sa oň budú trhať.
Nechápem prečo elektromobil musí byť zároveň aj škaredý.


Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobile-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů Circontrol
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?