Bleskové nabíjení elektromobilů v ČR

Jan Horčík - 31 Březen 2008

APRÍL!... (nejrychlejší na celém internetu) Společnost EKOLO známého zvěstovatele elektromobilové budoucnosti, předsedy českého klubu elektromobilistů Jaromíra Vegra, aktuálně provedla pokusy s rychlonabíjením.

"Vozidlo Peugeot 106 Electric bylo upraveno rozříznutím ve spodní části karoserie rozbruskou a postupně spojeno pertinaxovými pásky tak, aby nedošlo k vodivému spojení. Vznikl tak závit a šrouby upevňující pertinax tvořily zároveň terminály pro nabíjecí kabely k diodám. V průjezdu do dvora firmy stačí tedy zastavit na 5 minut a díky smyčce ze 3x3 závitů lze indukčně nabíjet bez nutnosti vystupovat z vozidla. Karoserie z ocelového plechu tvoří nejen závit, ale i jakési jádro transformátoru. Uvnitř, díky tzv. Faradayově kleci nehrozí žádné nebezpečí."

elektromobil Peugeot 106 Electrique

V elektromobilu Peugeot 106 byly využity baterie TS LFP 200AHA snášející krátkodobě nabíjecí proud 600A. Při nabíjecím napětí 200V je nabíjecí příkon 120 kW.

"Energie, kterou pojmou akumulátory je 33kWh, tzn.,že k plnému nabití akumulátorů , které umožní dojezd 300 km postačí doba 15 minut. Nabít akumulátory není možné na plnou kapacitu najednou, poněkud se zahřívají, ale krátkodobě je možné, čili lze nabít za 5 minut na 100 km. Je nutno dodržovat minimálně hodinové přestávky. Normálně lze však nabíjet proudem 60A po dobu tří hodin bez nutnosti chladit baterie. V praxi stačí průjezdem projet pomalou jízdou a během minuty se nabije na dalších 20 km. Na nádvoří se otočíme a při vyjetí se nabije za 1 minutu na dalších 20 km."

zdroj: EKOLO

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

chtěl bych se zeptat kolik staly baterie, zkoušel jsem pohledat na internetu ale nic jsem nenašel

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

9999 Kč/ks

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Dobrýýýýýý


Nabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil