Autosalon Frankfurt 2009: elektromobil Trabant od hračkářské firmy

Jan Horčík - 17 Srpen 2009

Legendární bakelitový dopravní prostředek se má letos vrátit ve velkém stylu. Autosalon Frankfurt přivítá modernizovanou verzi Trabantu, New Trabant nebo také newTrabi. Postará se o něj německá společnost Herpa Miniaturmodelle GmbH, jejímž hlavním oborem činnosti malé modely aut.
Herpa - Trabant jako elektromobil pro autosalon Frankfurt
Právě takhle ostatně vznikl nápad na nový Trabant - jako malá hračka. Prototyp prezentovaný ve Frankfurtu už ale má být v poměru velikostí 1:1. "Přání a očekávání mnoha nadšených fanoušků tohoto kultovního auta budou v prototypu zohledněna. Nový Trabant bude snadno ovladatelným, přitažlivým automobilem s historií, šarmem, inovacemi i přívětivou ekonomikou provozu," říká Klaus Schindler, otec celého nápadu na nový Trabant. Co hlavně, půjde o elektromobil.
Herpa - Trabant jako elektromobil pro autosalon Frankfurt
Zažije "Trabi" podobnou renesanci jako New Beetle? Na jedno nabití má ujet 250 km a vyrábět by se údajně mohl začít už v roce 2012. Pokud ovšem firma získá "adekvátní investice". Po Frankfurtu nejspíš budou všichni moudřejší.
Herpa - Trabant jako elektromobil pro autosalon Frankfurt

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

K predeslemu komentari chci jen upresnit, ze solarni panel muze byt drazsi nez auto(velka ucinnost),a le take velmi levny a take velmi neucinny. Narovinu jestli si nekdo mysli, ze u nas solarnim panelem ziska, je blazen. nevrati se to ani za 20 let

Obrázek uživatele Jan Horčík

Teď máte na mysli například domácí střešní solární elektrárny? Tam se návratnost pohybuje mezi 8 až 10 lety i u nás.

---

šéfredaktor Hybrid.cz

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

doplním, že do střechy chtějí montovat solární panely, takže rozhodně nepůjde o žádnou levnou záležitost


VOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Sleva na profesionální nabíjecí stanici Webasto LiveNabíječky elektromobilů Circontrole-station