GM svolává 68 667 elektromobilů Chevrolet Bolt kvůli riziku požáru

Jan Horčík - 16 Listopad 2020

V letech 2017-2019 bylo vyrobeno skoro 70 000 elektromobilů Chevrolet Bolt. Většinu z nich nyní GM dobrovolně svolává kvůli možnému (i když nepravděpodobnému) riziku požáru.auto elektromobil Chevrolet Bolt

Chevrolet Bolt ve verzi pro rok 2020 přišel s vylepšenou 66kWh baterií namísto původní 60kWh. Články nicméně opět dodává LG Chem.
foto: GM

Během tří a půl let co je nový Chevrolet Bolt na trhu se z téměř 70 000 vozů objevil požár u pěti z nich. Tři vyšetřuje , protože auta vzplála z ničeno nic.

Problém se týká elektromobilů Chevy Bolt rok výroby 2017-2019 s prizmatickými články s měkkým obalem (pouch) od LG Chem. Boltů rok výroby 2020 s vylepšenou 66kWh baterií s články taktéž od LG Chem se problém netýká. Taktéž se netýká Boltů r.v. 2019 s LG Chem články vyrobenými v továrně Holland v Michiganu.

Automobilka GM doporučuje postiženým vozům neparkovat v uzavřené garáži. Rovněž doporučuje nastavit si maximální hranici nabití baterie na 90 %. Dealerství, která mají Chevy Bolt v prodeji, to dělají taktéž, než se najde dlouhodobé řešení.

GM nemůže autům tuto hranici nabití nastavit vzdáleně, protože Chevy Bolt nepodporuje OTA updaty, narozdíl např. od elektromobilů Tesla.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele Kuk

To se bude týkat i Oplů Ampera, které jsou ze stejnýho vrhu.

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

použitá definice ".. s prizmatickými články s měkkým obalem (pouch)" mi přijde trochu nešťastná. Zažitá terminologie používá pouze kategorie:

prizmatické (vždy s pevným obalem)
cylindrické (vždy pevný obal)
pouch (vždy "měkký" obal bez ohledu na tvar).

Tj. bych v textu prizmatický vypustil

GM doporučuje nebo nedoporučuje parkovat v uzavřené garáži?

---

Renault Zoe ZE50 *** FVE 4,55 kWp

Obrázek uživatele Jan Horčík

Teď jsem to opravil :).

---

šéfredaktor Hybrid.cz


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebe-stationAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů Circontrol