GM svolává 68 667 elektromobilů Chevrolet Bolt kvůli riziku požáru

V letech 2017-2019 bylo vyrobeno skoro 70 000 elektromobilů Chevrolet Bolt. Většinu z nich nyní GM dobrovolně svolává kvůli možnému (i když nepravděpodobnému) riziku požáru.

Chevrolet Bolt ve verzi pro rok 2020 přišel s vylepšenou 66kWh baterií namísto původní 60kWh. Články nicméně opět dodává LG Chem.
foto: GM

Během tří a půl let co je nový Chevrolet Bolt na trhu se z téměř 70 000 vozů objevil požár u pěti z nich. Tři vyšetřuje , protože auta vzplála z ničeno nic.

Problém se týká elektromobilů Chevy Bolt rok výroby 2017-2019 s prizmatickými články s měkkým obalem (pouch) od LG Chem. Boltů rok výroby 2020 s vylepšenou 66kWh baterií s články taktéž od LG Chem se problém netýká. Taktéž se netýká Boltů r.v. 2019 s LG Chem články vyrobenými v továrně Holland v Michiganu.

Automobilka GM doporučuje postiženým vozům neparkovat v uzavřené garáži. Rovněž doporučuje nastavit si maximální hranici nabití baterie na 90 %. Dealerství, která mají Chevy Bolt v prodeji, to dělají taktéž, než se najde dlouhodobé řešení.

GM nemůže autům tuto hranici nabití nastavit vzdáleně, protože Chevy Bolt nepodporuje OTA updaty, narozdíl např. od elektromobilů Tesla.

tisková zpráva

4 Comments on “GM svolává 68 667 elektromobilů Chevrolet Bolt kvůli riziku požáru”

 1. použitá definice „.. s prizmatickými články s měkkým
  použitá definice „.. s prizmatickými články s měkkým obalem (pouch)“ mi přijde trochu nešťastná. Zažitá terminologie používá pouze kategorie:

  prizmatické (vždy s pevným obalem)
  cylindrické (vždy pevný obal)
  pouch (vždy „měkký“ obal bez ohledu na tvar).

  Tj. bych v textu prizmatický vypustil

Napsat komentář