Elektromobily Tesla najezdily už přes 1,6 mld. kilometrů

Jan Horčík - 23 Červen 2015

Automobilka Tesla Motors ohlásila, že globální flotila asi 75 000 prodaných elektromobilů Tesla Model S už najela přes 1,6 mld. kilometrů. Neboli 4000 cest na Měsíc.auto elektromobil Tesla Model S

Elektromobily Tesla Model S se dnes už prohánějí téměř po všech kontinentech
foto: Tesla Motors

Elektromobily Tesla Model S se prodávají od června 2012. Během tří let se jich prodalo přes 75 000 po celém světě, včetně několika desítek jezdících v České republice.

Celkem 68 % dosud prodaných elektromobilů Model S jezdí v Severní Americe, 25 % v Evropě a 7 % v oblasti Asie/Pacifik. Ujetí zmíněných 1,6 mld. km by v běžných spalovacích autech vyšlo na zhruba $210 mil (v přepočtu 5 mld. korun).

Z toho největší položkou je pochopitelně cena za pohonné hmoty ($195 mil.), následně výměna oleje ($12,5 mil) a emisní kontroly ($2,5 mil.). Toho všeho se mohli majitelé elektromobilů Tesla Model S vyvarovat, mimo jiné i díky globální síti rychlonabíječek Supercharger.

Tesla Motors
 
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

a nevíme jak je na tom LEAF a CHEVY VOLT?

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

A trocha matematiky

75000 aut ušetřilo 210 miliónů, takže jedno auto už ušetřilo 2800 dolarů :D
Pravda není to mnoho, ale jejich výroba stále roste

Obrázek uživatele Jolinar

me by spis zajimalo kde vzali ty cisla samotne... $195mil. mi vychazi pri spotrebe asi 9,2l/100km a cene 33Kc. Coz sice neni nerealne ale uz mi to prijde moc vysoko. Anebo mozna je drazsi benzin? Pripousitm ze cenu benzinu vubec nesleduji.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Benzín takhle teď stojí (levnější pumpy v Praze mají teď cca 32,70-32,90 Kč), ale Tesla by podle mě měla počítat s americkými cenami (které jsou nejspíš o dost nižší).

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

prumer v US zase nebude do 9.2 litru na 100km :) navic je treba brat v potaz typ auta, majitel Sesly S by asi z benzinovich/naftovich aut sedlal neco jako je Audi A6/7/8 BMW 5/6/7 nebo MB E/S/CLS, Porsche Panamera a podobna uata s motory V6/V8 a kde spotreba nad 10-12 litru na 100km neni as tak vyjimecna

v pruzkumech Tesly se uvadelo ze nejcastejsim predchozim vozem majitele Tesly S bylo BMW 7

Obrázek uživatele DomoKun

Já tedy netuším dle čeho to počítají ale pokud vemi v potaz norsko kde je prodej tesel brutální a ceny paliva ještě brutálnější tak tyto drahé země mohou hodně s tabulkou zamávat, něhledě na to jak již jiní psali..majitelé tesel nemají v garaži chipnutou ochcávku 1.2 htp ale opravdu cayne a psol kde spotřeba bude spíš 20, ptž vše v automatu...klima a celkově full palba neustále v provozu.

---

Ocením jakýkoli tip od "Priusáře" :)

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Standardní nastavení volby "Zasílání upozornění na email" můžete nastavit na stránce svého profilu.
Kontrola proti nevyžádaným příspěvkům
Absolováním testu nám pomáháte bojovat proti SPAMu. Děkujeme.
Přepište prosím tento kód do pole níže
Přepište, prosím, znaky z obrázku výše. Všechna písmena jsou malá.

EVMapa.cz - mapa nabíjecích stanicŘízení stanic pro elektromobilyProdej pneu 100% onlineKariéra EVC GroupŘízení stanic pro elektromobily
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?