Elektrické formule budou závodit také v Berlíně

Jan Horčík - 10 Červenec 2013

Nejblíž na připravované závody elektrických formulí Formule E to z České republiky budeme mít do Berlína. Evropská metropole se připojila ke světovým městům jako Londýn, Los Angeles, Řím, Miami, Bangkok, Buenos Aires, Rio de Janeiro, Peking a Putrajaya.auto FIA Formula E závody elektrických formulí

Takhle se Formule E prezentovala v Bangkoku
foto: Formula E

Podle magazínu Auto Bild bude přesné datum závodu elektrických formulí Formule E v Berlíně ohlášeno v polovině měsíce. Zatím je jasné pouze to, že se závod pojede v roce 2014, stejně jako zbytek série.

Berlín se tak stane jedním z deseti světových velkoměst, kde se v roce 2014 poprvé pojede světová série závodů elektrických formulí Formule E. Pravděpodobně by se mohlo závodit na letišti Tempelhof.

Ve světovém seriálu závodů bude soutěžit celkem 10 týmů (vždy po dvou závodnících). Většina závodů se bude odehrávat ve vnitřních částech světových velkoměst. Cílem je propagovat elektromobilitu a poukázat na její výhody. Stroje pro závody staví McLaren.

eCarTec, Formula E
Zpět na HybridPřidat komentář

Moc se mi nezamlouvá výměna vozidla v půlce závodu, nepřijde mi to moc atraktivní a jen to ukazuje že dnešní baterie nedokážou "živit" formuli po celou dobu závodu. Na druhou stranu jsem rád že se do toho někdo pouští protože doufám že se začnou ještě intenzivněji vyvíjet technologie aby formule byly celkově lepší a to se nakonec odrazí i na běžně prodávaných elektromobilech.

Obrázek uživatele Jolinar

no rozhodne neni cilem ukazat na jejich vyhody kdyz zavodnici budou muset behem jizdy presednout do jineho stroje... mnohem zajimavejsi by bylo kdyby udelali battery swap.

To je super myšlenka s tím swapem, mne by ani ve snu nenapadlo řešit dojezd přesednutím do jiného auta... Mimochodem třeba by jsme se v budoucnu dočkali swapu pod 10sec :)

Obrázek uživatele Jolinar

presne tak... pneumatiky umi dnes vymenit za 4s tak proc by v budoucnu nezvladli "ponekud tezsi" baterku za 10s ze :-) ale i kdyby to trvalo zrovna pul minuty az minutu tak by to bylo furt zvladnutelne a z meho pohledu lepsi nez presedani do noveho auta... Takhle to akorat lidi od elektromobilu odradi.

Obrázek uživatele honza.t

Také by mohli soutěžit kdo dál dojede na stejný typ aku boxu a tím demonstrovat svou nižší energetickou náročnost/efektivitu využití energie .


Nabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil