Coulomb a TomTom vám pomohou najít dobíjecí stanici

Jan Horčík - 29 Červenec 2011

Minulý týden proběhla v USA konference Plug-in 2011 zaměřená na . Objevila se tam řada zajímavých novinek. Jednou z nich byla i spolupráce společnosti a výrobce navigací . TomTom navigace
foto: TomTom

Partnerství s TomTom je první, které veřejně využije otevřené aplikační rozhraní Open Charge Program. To připojuje do cloudu a tam zpracovává jejich informace.

Díky tomu si budou moct řidiči na své navigaci už předem zobrazit informace o stanicích ze sítě ChargePoint Network. Získají přehled o tom jakou voltáž stanice nabízí, jaký typ konektoru a informace o cenách.

Budou také moct rovnou skrze navigaci provést rezervaci aby měli jistotu, že až k dobíjecímu stojanu dorazí, bude zásuvka volná. Ed Taylor z Coulomb Technologies navíc magazínu Autobloggreen sdělil, že Open Charge API postupem času najde cestu i do dalších aplikací. Jakých konkrétně ale neupřesnil.

Coulomb Technologies momentálně provozuje dobíjecí stanice ve 14 zemích světa.

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

ePointy - nabíjecí stanice Pražské energetiky, a.s. si do svých navigací už můžete stáhnout dávno! Mrkněte se na stránky POI a zadejte ePoint...je to snadné!:)


10% sleva na produkty EVmotionNabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.