BMW chce všechny své modely připravit na elektrický pohon

Jan Horčík - 26 Červenec 2017

Bavorská automobilka BMW ohlásila, že nová architektura jí umožní elektrifikovat každý nový model. Potvrdila také nový elektromobil v podobě třidveřového Mini.auto elektromobil BMW Mini E 2008

Zkušenosti získané na prototypech BMW Mini E se staly základem pro pozdější vývoj BMW i3.
foto: BMW

Německo se konečně postavilo čelem k elektromobilitě. Vyzvala k tomu Angela Merkelová, země se chystá budovat infrastrukturu i továrny, prodeje stoupají. A tamní automobilky konečně chytají vítr do elektrických plachet.

Skupina BMW znovu potvrdila plánované uvedení třídveřového hatchback elektromobilu BMW Mini v roce 2019. Vyrábět se bude v továrně v britském Oxfordu. BMW už přitom elektrické Mini zkoušelo - před téměř deseti lety jako Mini E.

Toto auto bude ale pouze součástí širší strategie elektrifikace, pro kterou bude připravena zcela nová platforma. Všechny značky spadající pod BMW a všechny modely díky tomu budou moct být částečně nebo plně elektrifikovány.

Už teď BMW připravuje kromě zmíněného Mini také elektromobily BMW X3 a BMW iNext. Do roku 2025 skupina BMW očekává podíl aut do zásuvky na svých celkových prodejích v rozmezí 15 % až 25 %.

Zpět na HybridPřidat komentář

Nejlepší zdržovací taktiku mají u nás. Průměr pár nabíječek 50kW ročně je rekord, za námi je myslím už jen Tanzánie.

To že se výrobcům do EV aut nechce je jasné, v tomhle segmentu už nebudou takové zisky a servis už vůbec ne. Časem se sníží i složitost výrobního řetězce, nebude potřeba tolik lidí, stát přijde o daně atd atd. V podstatě EV nikdo nechce, ale asi není vyhnutí. Věřím, že ropné loby zaplatí za každou nevyrobenou baterii a nepostavenou Gigatovárnu :)

---

<_-@--°°°°°°°-@-_>
Kia Soul EV 2016, 50 tis. km

Obrázek uživatele Vasek e-UP

Zase to bude o tom nejdrive My ! a az si nahrabem tak za par let vy, to se deje i v tech nabijeckach tam pribejvaj jak houby po desti

Obrázek uživatele Radovan

BMW chce všechny své modely připravit na elektrický pohon. A co tomu chtění doposud bránilo? Když už mělo elektrická BMW i to malé Mini? Nedělají si z nás náhodou zase legraci?

---

Elektromobily Peugeot Ion nový od 4/2014, najeto 78 tis. km, od 5/2016 druhý ojetý pro ženu, najeto 33 tis. km (47 celkem), elektrokolo Agogs SilverGo od 10/2013, domácí FVE 3,6kWp od 9/2009, ohřev vody solárními panely Vaillant od 6/2010, vlastní studna od 1999, dřevodům sendvičový panel od 2000, permakulturní zahrada od 2017.

Obrázek uživatele Josef

BMW jde postupně. Ostatně jako všechny automobilky. Na íčkové řadě si vyzkoušelo technologie, které teď postupně přenáší do plug-in modelů e. Elektrifikace normální řady aut dává smysl. Ostatně mnohokrát jsem slyšel přání a prosby, ať BMW elektrifikuje řadu 3 a 5.

Obrázek uživatele Radovan

Problém je ta jejich postupnost v řádu desítek let. Ono se to málo ví, ale elektromobily dělají a zase přestávají dělat už hóóódně dlouho, viz druhý obrázek zde.

---

Elektromobily Peugeot Ion nový od 4/2014, najeto 78 tis. km, od 5/2016 druhý ojetý pro ženu, najeto 33 tis. km (47 celkem), elektrokolo Agogs SilverGo od 10/2013, domácí FVE 3,6kWp od 9/2009, ohřev vody solárními panely Vaillant od 6/2010, vlastní studna od 1999, dřevodům sendvičový panel od 2000, permakulturní zahrada od 2017.

Obrázek uživatele Kuk

Nejvíc Bramboře brání těch 40 let vývoje elektroaut!
To je tak vyčerpalo, že teď sotva popadaj dech :)))
Ti co vymejšleli ty první elektroauta už nežijou a generační výměna už není tak jednoduchá a než se ty mladý zaučej a do toho ty krize, sklandály, kartely... no co bych ti povídal že jo ... to máš furt něco :))))
A k tomu musej vyrábět ty zpropadený spalovací popelnice :)))
http://auto.idnes.cz/eelektromobily-bmw-0oq-/ak_aktual.aspx?c=A121218_003204_ak_aktual_ada

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

germáni zas jen vymejšlej jak nadrbat svět ;) Americká TESLA zařídila elektromobil, Germán je jen béčko :))))))))))

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Tak tak, zdržovací taktika...


EVMapa.cz - mapa nabíjecích stanicNabíječky elektromobilů Circontrolveletrh e-SalonAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil