Apple připravuje test robotického auta

Jan Horčík - 19 Srpen 2015

Nedávno jsme psali, že v Michiganu vyrostlo falešné město pro robotická auta. O podobná místa bude, zdá se, zájem, protože jedno takové teď hledá i Apple.auto GoMentum station test robotických aut

GoMentum Station, bývalá námořní základna, představuje ideální prostředí pro testy robotických aut. Jako je třeba Honda Acura RLX na obrázku.
foto: Honda

Připravuje Apple vlastní robotické auto? Teď už se to zdá být téměř jisté. Vždyť mu pomáhají i bývalí zaměstnanci Tesla Motors. Auto prý bude hotové v roce 2020 a půjde o elektromobil bez oken ovládaný hlasem.

Nebo tak něco. Ať už se to vyvrbí jakkoliv, Apple je narozdíl od společnosti Google ohledně svého auta hodně tajnůstkářský. Nic zatím nepotvrdil a rozhodně by ho nechtěl ukazovat veřejně - pokud tedy existuje.

Inženýr Frank Fearon, který pro Apple pracuje v rámci tajné pracovní skupiny speciálních projektů, ovšem aktuálně v rozhovoru pro magazín The Guardian prozradil, že Apple jedná s provozovateli GoMentum Station, bývalé námořní základny poblíž San Franciska.

Toto místo se v současné době mění v největší zabezpečenou testovací dráhu pro robotická auta. Automobilky jako a už ji využívají. A Randy Iwasaki, šéf firmy, pro The Guardian potvrdil, že Apple skutečně zájem má.

Bývalá námořní základna je pro automobilky ideálním místem k testování robotických aut. Více než 30 km zpevněných cest, najdezdy, pojezdy, přejezdy, tunely, ohrady, to všechno tam je. Auta tedy fungují v reálném, ale zároveň bezpečném prostředí, mimo oči veřejnosti.

 

...A navždy tam zůstanou... :-)

Co kdyby se jednoho dne, po dalším z řady SW upgradů, stalo robotické auto z každého Modelu S...?? Čím by nás pak oblbovali?

Obrázek uživatele Aas

"Auto prý bude hotové v roce 2020 a půjde o elektromobil bez oken ovládaný hlasem."
Divil som sa ako pako, a pozrel som na odkaz a divil som sa ako debo. A pozrel som si video v odkaze. A nechapal som.
Co je 1. april zi si z nas robite prcu???

Obrázek uživatele Radovan

To má přeci logiku, ne?
a) nezapatláte displej navolením cíle cesty
b) neuvidíte ven, jak ten robot řídí jako prase a neznečistíte interiér vozu :-)

---

Elektromobil Peugeot Ion nový od 2/2014, najeto 50 tisíc km, od 5/2016 druhý ojetý Peugeot Ion pro ženu, najeto 13 tis. km, elektrokolo Agogs SilverGo od 2013, domácí FVE 3,6kWp od 9/2009, ohřev vody solárními panely Vaillant od 6/2010, vlastní studna od 1999.

Obrázek uživatele Aas

Co mi nejde do hlavy, ze blbina sa stala faktom, na ktoru sa potom dalej odkazuje v novych clankoch.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

V autě bez oken bude značné procento populace blinkat :-)

Obrázek uživatele Radovan

Když tak nad tím přemýšlím, ono to nevadí. Páč to bude bioodpad.

---

Elektromobil Peugeot Ion nový od 2/2014, najeto 50 tisíc km, od 5/2016 druhý ojetý Peugeot Ion pro ženu, najeto 13 tis. km, elektrokolo Agogs SilverGo od 2013, domácí FVE 3,6kWp od 9/2009, ohřev vody solárními panely Vaillant od 6/2010, vlastní studna od 1999.

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Standardní nastavení volby "Zasílání upozornění na email" můžete nastavit na stránce svého profilu.
Kontrola proti nevyžádaným příspěvkům
Absolováním testu nám pomáháte bojovat proti SPAMu. Děkujeme.
Přepište prosím tento kód do pole níže
Přepište, prosím, znaky z obrázku výše. Všechna písmena jsou malá.

EVMapa.cz - mapa nabíjecích stanicŘízení stanic pro elektromobilyProdej pneu 100% onlineŘízení stanic pro elektromobilyKariéra EVC Group