Akcie Tesla Motors poprvé nad $200

Jan Horčík - 11 Únor 2014

Akcie automobilky Tesla Motors dnes poprvé sáhly přes hranici $200. Upisovací cena byla přitom v roce 2010 právě $17. Akcie se tedy obchodují za více než desetinásobek upisovací hodnoty. V současné době se cena pohybuje kolem $197.auto Tesla Model S elektromobil automobilky Tesla Motors

Tesla Model S - elektromobil automobilky Tesla Motors
foto: Tesla Motors

Když automobilka Tesla Motors v polovině roku 2010 vstupovala na burzu, mnozí předvídali jen další katastrofu. Šlo o první úpis americké automobilky na burzu od roku 1956, kdy na burzu vstupovala automobilky Ford Motors.

Hodnota automobilky Tesla Motors je díky ceně kolem $197 za akcii nějakých 24 mld. dolarů. Pro srovnání, tržní kapitalizace Audi je $37 mld., Fiatu $12 mld. a Nissanu $36 mld. Tesla si užívá pozici trvale rostoucího akciového titulu.

Může za to nejen exkluzivní technologický náskok firmy, průkopnická obchodní strategie, ale i způsob jejího vedení. A pochopitelně i nedostižný marketing a public relations. Tesla je dnes jedinou automobilkou, která se zaměřuje na segment luxusních plně elektrických aut - a zcela jej ovládá.

Na trhu má momentálně jediný model, . Už letos chce jeho výrobu navýšit na více než 35 000 kusů ročně a navíc uvést na trh i svůj druhý model, .

vlastní
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Jestliže jste investovali do akcií Enronu 1000 dolarů, zůstalo vám teď 16,5 dolaru. Jestli jste si pořídili Delta Air Lines za 1000, zbylo vám 49 dolarů. Pokud máte akcie United Airlines, nezbylo vám nic. Ale pokud jste si před rokem nakoupili za tisíc dolarů pivo, všechno ho vypili a vrátili láhve, máte teď v kapse 214 dolarů. Takže současná rada finančního poradce zní: " Hodně pijte a recyklujte ! “

+1 +1 +1

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

A ja vul je prodal za 26 :)

Obrázek uživatele Jolinar

no tak tomu se fakt rika pech :D

Koupě akcií je sázka do loterie. I když i kdybych se měl rozhodovat, jestli dat peníze do Sazky tak to radši koupím ty akcie. U nich je alespoň nějaká šance na výhru. U Sazky bych to rval do chřtánu nějakému řediteli na novou sekretářku s exkluzivnimi službami.

Mimochodem akcie Tesly jsem tenkrát koupil asi za 35 dolarů :-)
Škoda že tak málo. Kdybych Tesle věřil víc tak už mám novou Teslu v garáži, teda nejdřív bych musel koupit tu garáž :-)

Uvidime, jestli porostou i dale....sam se divim, proc nejdou proti Tesle evropske automobilky...o takoveho passata a dojezdem co ma tesla by zajem urcite byl :)

On zájem je i teď. Passatů se prodává hodně přes milion kusů ročně tak proč se namáhat a investovat do něčeho potenciálně problematického.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Dle mého názoru tam už pro růst moc prostoru nevidím. Alespoň ne do doby, než bude prodávat stovky tisíc vozů ročně, ale spíše miliony.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

tiež som mal nutkanie kupit akcie Tesly, ale kedže som počúvol rodičov a neriskoval som, choval som sa rozumne a obozretne, mám stále rovnaké H ako vtedy :)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Jojo, tenkrát investovat 10000 dolarů a dnes mám novou Teslu... Ach jo.

a ja vul je tenkrat nekoupil i kdyz jsme na ne tu micudu mel :((((

Obrázek uživatele Jolinar

ja uvazoval o nakupu kdyz byly za $30. V dobe $17 jsem jeste ani nevedel, ze Tesla uz je na burze :)


Nabíječky elektromobilů Circontrol10% sleva na produkty EVmotion