Xiaomi, čínský výrobce spotřební elektroniky, jde do elektromobilů; investuje $10 mld.

Čínská společnost Xiaomi, která se během posledních 10 let vyprofilovala jako výrobce spotřební elektroniky, chce začít vyrábět elektromobily.

Designové obchody Xiaomi se budou muset trochu zvětšit, pokud chce značka skutečně začít prodávat také elektromobily.
foto: Xiaomi

Xiaomi dnes patří mezi tři největší výrobce smartphonů. Kromě toho ale vyrábí tuny další elektroniky, včetně elektrických koloběžek a spousty jiných produktů. Mají společnou slušný poměr kvalita/cena a chytré propojení přes internet věcí (IoT).

Navíc, spousta z nich využívá baterie. A odtamtud je už jen krůček k tomu, aby Xiaomi, podobně jako třeba Apple, začalo přemýšlet také o elektromobilech. Což se i stalo a firma je údajně chce začít vyrábět.

Tohle, narozdíl od přejmenování Volkwagenu na Voltswagen, nejspíš apríl nebude. Výroba by mohla začít díky spolupráci s čínskou automobilkou Great Wall Motor.

Ostatně, přesně takhle Xiaomi funguje – firma samotná není výrobce, podobně jako Apple sám také nic nevyrábí. Podrobnosti o tom, jak značka Xiaomi vlastně funguje, si můžete přečíst v tomto podrobném článku na Živě.cz.

Xiaomi ani Great Wall zatím záměr Xiaomi vstoupit do světa elektromobilů oficiálně nekomentovaly. Automobilka je nicméně největším čínským výrobcem pick-up trucků. Zároveň má vlastní značku elektromobilů Ora a vyrábí elektromobily také s BMW.

3 Comments on “Xiaomi, čínský výrobce spotřební elektroniky, jde do elektromobilů; investuje $10 mld.”

  1. Na značce Xiaomi se přiživují další čínské firmičky
    Na značce Xiaomi se přiživují další čínské firmičky které vyrábí fake kopie jejich výrobků. Viděl jsem fake powerbanku Xiaomi k nerozeznání od originálu kde byl jeden článek pravý a další tři byly dosypány pískem. Doufám, že se toho nedočkáme taky u EV. :-))

Napsat komentář