Ještě není Apríl: Volkswagen se v USA chce přejmenovat na Voltswagen

auto Volkswagen logo

Podle agentury AP se v USA připravuje přejmenování značky Volkswagen na Voltswagen. Firma tím chce ještě více upozornit na svůj přerod směrem k elektromobilům.

Přejmenuje se Volkswagen v USA na Voltswagen? Jen to velmi pravděpodobně jen aprílový vtípek…
foto: Volkswagen

Volkswagen aktuálně začíná v přijímat rezervace na svůj nový elektromobil Volkswagen ID.4. Aktuálně jsme měli možnost se s ním krátce seznámit a bezesporu půjde o zajímavou konkurenci pro Tesla Model Y, Kia e-Niro a další CUV elektromobily.

Zpráva o přejmenování Volkswagenu na „Voltswagen“ se údajně krátce objevila na tiskovém serveru koncernu s tím, že oficiální ohlášení by mělo proběhnout dnes. Pak ale byla rychle stažena.

Je tedy klidně možné (a docela pravděpodobné), že šlo o docela povedený aprílový žert, u kterého se někdo uklikl, a který koncern VW pustí do světa už za dva dny.

7 komentářů u “Ještě není Apríl: Volkswagen se v USA chce přejmenovat na Voltswagen”

 1. Ještě není Apríl: Viděl jsem v ČR reklamu na Fiat 500
  Ještě není Apríl: Viděl jsem v ČR reklamu na Fiat 500 BEV
  Že by ta slibovaná elektrická ofenzíva Fiatu v EU začala ?
  (Pobavily Polské titulky )
  https://www.youtube.com/watch?v=q0HfAFGA8Dk

  https://dpromo.fiat.com/CZ_500electro?source=PROMO

  Nová řada Fiat 500 disponuje elektrickým kombinovaným dojezdem až 320 km*. V městském cyklu se dojezd může zvýšit na 460 km*. Použitím režimu „Sherpa“ se optimalizují jízdní parametry a dochází k úspoře energie. Díky rychlonabíjení 85 kW můžete získat dojezd 50 km za 5 minut. Nová řada Fiat 500 přichází s možnostmi domácího nebo veřejného nabíjení – Easy Wallbox, Connected Wallbox, kabel Mode 3 a rychlonabíjení.

   1. Mate zrejme tak nastaveny youtube. V youtube nastaveni muzete
    Mate zrejme tak nastaveny youtube. V youtube nastaveni muzete zmeni jazyk podtitulku. Take muzete zmenit rychlost prehravani a kvalitu rozliseni videa. Podtitulky se daji i vypnout.
    Zrejme jste nekdy koukal nejake norske video a google vas prestehoval do Norska. Gratuluji, uzcite vam bude chodit i podil z tezby ropy 🙂

Napsat komentář