Nový Renault Megane jako elektromobil: půjde proti ID.3, na trhu 2022

Dnes je možné koupit Renault Megane v plug-in hybrid verzi E-Tech. Od příštího roku má však jít na trh zcela nový Megane už jen jako čistý elektromobil.

Proč je v temném pozadí renderu ukryt pán s koněm, nevíme.
foto: Renault

  • Dojezd asi 450 km
  • Nabíjení výkonem až 130 kW
  • Na trhu od roku 2022

Aktuální verze rodinného hatchbacku Renault Megane je na trhu od roku 2015. V roce 2022 má přijít zcela nová verze, která už se údajně bude prodávat pouze jako elektromobil.

Má jít přímo proti takovým vozům jako Nissan Leaf nebo Volkswagen ID.3. Po stránce designové má čerpat z konceptu Megane eVision z loňského října.

Jeho základem je nová modulární platforma CMF-EV, kterou vyvinuly Renault-Nissan-Mitsubishi. Koncept nabízel 60kWh baterii, 130kW nabíjení DC + až 22 kW AC, délku 4,21 metru při rozvoru 2700 mm a výkon 160 kW.

Magazínu carwow se podařilo zachytit nový Megane na špionských fotkách už v zimě a konceptu se až překvapivě blíží. Takže možná i ty parametry budou víceméně sedět. Pro srovnání, výborný nový Renault Zoe nabízí 52kWh baterii a dojezd 395 km WLTP (270-330 km reálně).

vlastní

Čtyři komentáře u “Nový Renault Megane jako elektromobil: půjde proti ID.3, na trhu 2022”

  1. i přesto že nejsem nějaký fanoušek značky renault, tak
    i přesto že nejsem nějaký fanoušek značky renault, tak tohle vypadá hodně dobře a vzhledem k velmi slušné technice, kterou renault má v Zoe, by toto mohlo být více než zajímavé auto, snad se v reálu nebude moc lišit od konceptu

Napsat komentář