Vylepšený Tesla Powerwall 2.0 půjde na trh dřív

Domácí baterie Tesla Powerwall se teprve nedávno dostala do Německa, Česka i dalších evropských zemí. Už brzy je však na pořadu upgrade na verzi 2.0.

Nová, vylepšená verze domácího úložiště elektřiny Tesla Powerwall 2.0 půjde na trh už v nejbližších týdnech, o něco dříve, než Tesla původně plánovala
foto: Tesla

Elon Musk o vylepšené verzi domácího úložiště Tesla Powerwall mluvil už začátkem letošního roku. Sliboval je na letošní léto.

Instalace vylepšených Powerwallů začnou, pravděpodobně nejprve v , už během nadcházejících týdnů. Hlavní změnou oproti původní verzi má být výrazně zjednodušené zacházení a instalace a zlepšená hardwarová kompatibilita s invertory německé značky SMA (např. Sunny Boy).

JB Straubel, šéftechnolog Tesly, nedávno o novém Powerwallu promluvil v kanadském Ontariu. Řekl, že růst tohoto odvětví [domácích/průmyslových baterií pro ukládání elektřiny] je velmi rychlý a nevyžaduje tolik infrastruktury jako vozidla.

Navíc oblasti výkonové elektroniky, invertorů a dokonce i uchycení baterek nabízí spoustu prostoru ke zlepšování. „Všechny tyhle věci dnes čekají na inovaci,“ řekl doslova. „Blížíme se k ceně, kdy je to jasná koupě pro každého, protože šetří peníze,“ dodal.

Elon Musk hodlá zajistit, aby růst divize Tesla Energy nebyl nijak omezován potřebami baterií pro elektromobily Tesla Model S, Tesla Model X a Tesla Model 3. Vnímá totiž, že růst v tomto odvětví bude mnohem rychlejší, než v případě Tesla Motors.

Tesla

5 Comments on “Vylepšený Tesla Powerwall 2.0 půjde na trh dřív”

Napsat komentář