Autosalon Paříž 2012: Škoda Auto představila Citigo CNG

Na v Paříži byla v předpremiéře představena Citigo s pohonem na (zemní plyn). V České republice bude auto představeno už zítra na speciální akci společnosti E.ON. Hybrid.cz bude na místě.

Škoda Citigo je ve verzi na zemní plyn (CNG) k nerozeznání od běžné verze
foto: Škoda Auto

s výkonem 50 kW bude vybavena dvěma nádržemi o objemu 72 litrů. Načerpáte do nich až 11 kg stlačeného zemního plynu. Samozřejmě v autě zůstane i benzinová nádrž, ovšem už pouze o objemu 10 litrů.

Škoda Citigo CNG díky tomu ujede max. 550 km na kombinaci obou pohonných hmot. Spotřeba je údajně kolem 2,9 kg/100 km. Půjde o první sériově vyráběný model s pohonem na CNG, později by měla přibýt ještě Octavia.

Prodej Škoda Citigo na CNG začne do konce letošního roku, minimálně na českém trhu. Zavazadlový prostor zůstal zachován stejně jako v benzinové verzi. Jediným rozdílem je absence rezervy, místo ní najdou řidiči v autě pouze sadu na opravu pneumatik.

Už v roce 2014 by se měla Škoda Citigo objevit také ve verzi elektrické, tedy jako elektromobil Citigo. Automobilka Škoda Auto tak bude mít pro tento model zajímavou ucelenou nabídku různých typů pohonů.

One Comment on “Autosalon Paříž 2012: Škoda Auto představila Citigo CNG”

Napsat komentář